Pátek 21. června. Svátek má Alois.

FINEP zkolaudoval druhou etapu Bytového Parku Prosek a zahájil prodej další etapy

05.01.2012 03:01 Tisková zpráva: FINEP HOLDING

 

FINEP počátkem prosince zkolaudoval 138 nových bytů z druhé etapy bytové výstavby na Proseku. Stavba trvala 16 měsíců. FINEP tak dokáže dodržet svůj závazek vůči novým majitelům bytů, kteří se budou moci na jaře 2012 do Bytového Parku Prosek nastěhovat. Zvýšený zájem klientů o nové byty v této lokalitě přiměl developera k zahájení prodeje dalších 93 bytů v nové etapě projektu.

„Vzhledem k velkému zájmu klientů o tento projekt jsme se rozhodli okamžitě spustit prodej další, v pořadí již 4. etapy bytové výstavby v této lokalitě“ , sdělil Michal Kocián, předseda představenstva FINEP HOLDING, SE.

FINEP doposud vystavěl na Proseku ve dvou etapách na 450 nových bytů. Dalších 155 bytů, které jsou aktuálně v prodeji, zde vznikne v následujících třech letech.

Ve čtvrté etapě projektu Bytový Park Prosek FINEP nabídne 93 nových bytů o dispozicích 1+kk od 27 m2 až po prostornější 4+kk do 100 m2. Ceny bytů začínají na 1,47 mil. Kč.  

„Reagujeme tím na sílící poptávku klientů po rezidenčních projektech, které splňují jejich klíčová kritéria. To jest kvalitní stavba a okolí, vhodné dispoziční řešení bytů a pěší dosah MHD. Konkrétně u Proseka, kde cesta do centra Prahy trvá pouhých 15 minut, je doprava jednou z klíčových předností,“ dodal Kocián.

Prosek je také první lokalitou, kde FINEP v roce 2011 zahájil ve spolupráci se Stavební m bytov ým družstv em Praha   prodej nových družstevních bytů. Pro Bytové družstvo Habr FINEP vystaví v následujících dvou letech celkem 62 družstevních bytů , ze kterých je již 60 % prodáno či rezervováno .

FINEP patří v Praze 9 mezi velmi významné společnosti, které pomáhají měnit nevzhlednou průmyslovou zónu na příjemné místo k bydlení. Kromě Proseka buduje také rozsáhlý rezidenční komplex na Nové Harfě. „Jsem rád, že lokality jako Prosek a Nová Harfa se těší tak velké oblibě a jejich rozvoj jim napomohl získat nové obyvatele. Díky těmto úspěšným projektům Praha 9 postupně mění svojí industriální tvář a stává se vyhledávanou rezidenční lokalitou,“ sdělil Jan Jarolím, starosta Prahy 9.