EUR 25.330

USD 23.782

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.330

USD 23.782

06. 01. 2009

0 komentářů

Firmy šetří, "stěhují" se do virtuálních kanceláří

 


 

„Zájem o pronájem sídla, tedy tzv. virtuální kancelář, roste dlouhodobě. V posledních dvou měsících jsme ale zaznamenali nárůst poptávky o desítky procent,“ potvrdil trend Josef Jaroš, ředitel společnosti SMART Office & Companies, která se zabývá prodejem ready-made společností a pronájmem sídel. „Největší zájem je o Office Centra v Praze, Brně a Bratislavě,“ dodal Jaroš.


Výhody pronájmu sídla využívají především majitelé firem bez vlastních nemovitostí, kteří nechtějí mít sídlo společnosti doma případně vlastní kancelář a sekretářku po většinu roku ani nepotřebují. V posledním období navíc přibývá využití virtuální kanceláře z důvodu zmíněné finanční úspory. Oproti provozu běžné kanceláře lze standardně ušetřit tisíce Kč, v případě některé prestižní adresy (např. Praha 1) až desetitisíce. K pronájmu sídla patří i další služby, např. plně vybavená zasedací místnost k dispozici pro schůzky s klienty, přeposílání pošty, faxů, vyřizování telefonních hovorů atd. Výhodou pronajatého sídla je i stálost adresy, při stěhování provozovny není třeba vyřizovat změnu sídla atd.

Společnosti z menších měst pronájem sídla využívají i z praktických důvodů – přenos sídla do většího města omezí tlak místních úřadů vůči nim, vzhledem k většímu počtu společností se sídlem ve větších městech např. může poklesnout frekvence kontrol finančního úřadu atp.

Roste i zájem o doplňující servis, tedy služby telefonní operátorky, přeposílání pošty atd. Trendem je i postupující elektronizace, dodal Jaroš.

O SMART Office & Companies

REKLAMA

SMART Office & Companies, s. r. o. je lídrem trhu v oblasti zakládání a, prodeje a následné správy společností po celém světě. Společnost využívá stabilní zázemí investiční skupiny NATLAND Group, jejímž je členem. Toto finanční zázemí se odráží ve vysoké kapitálové vybavenosti společnosti, která tak může mít neustále na skladě ready made společnosti po celém světě. SMART Office & Companies je také průvodcem v podnikání zahraničním osobám, nabízí řešení veškeré legislativně-administrativní agendy spojené se zahájením podnikání v ČR.

Více na www.smartcompanies.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.