EUR 24.340

USD 22.967

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.340

USD 22.967

22. 09. 2010

0 komentářů

Subjekty:
GOLEM FINANCE

GOLEM FINANCE: Oživení hypoték ve Velké Británii ve druhém pololetí prozatím skončilo

 


 

Letošní srpen to bylo 11,4 mld. Liber, o 6% měně než v srpnu 2009 a o 14% méně než v červenci, kdy se letos poskytlo hypoték za 13,3 mld. Liber. Bankéři jsou ve druhém pololetí opatrní a předpokládají, že Bank of England bude držet i nadále základní úrokovou sazbu na historickém minimu 0,5%. Níže v uvedeném grafu je vidět jak se vyvíjelo poskytování hypoték a období posledních čtyřech let v jednotlivých měsících. Zkušenosti z britského trhu ukazují, že v očekávání příštích měsíců, bychom neměli naše očekávání přeceňovat.

Odhadujeme sice, že náš trh hypoték oživí, ale určitě nepůjde o strmý růst, ale růst v řádech jednotek procent. V souvislosti s vývojem ekonomiky se rovněž začíná diskutovat postoj ČNB a její politika v oblasti základních sazeb. Zde předpokládáme, že bankovní rada bude zvažovat koncem roku mírné zvýšení základní sazby, nicméně je pravděpodobné, že k jejímu zvýšení letos nemusí dojít. Úrokové sazby hypoték se budou držet na nízké úrovni a to podpoří oživení trhu.

Zdroj : CLM, banky, GOLEM FINANCE s.r.o.


 

CENOVÝ PŘEHLED TÝDNE:

Hypotéka ve výši 1 800 000,- Kč se splatností 20let:
Zdroj: GOLEM FINANCE s.r.o.

Metodika cenového přehledu:

REKLAMA

Cenový přehled uvádíme vždy na počátku týdne a obsahuje úrokové sazby platné v daném týdnu. Úrokové sazby jsou uvedeny v rozsahu minima a maxima. V praxi jde o minimální (nejlepší úrok), který jsme schopni jako Hypoteční makléři našim klientům zajistit a maximální (nejhorší úrok) nabízený jednou z bank. Úrokové sazby uvádíme za nejběžnější fixace 1, 3 a 5 let. Dále v členění výše hypotečního úvěru do 70% hodnoty nemovitosti (LTV) a do 100%. Výše měsíční splátky bude pravidelně počítána pro hypotéku odpovídající průměrné výši v ČR, tedy 1,8 mil. Kč a době splatnosti 20 let.

V tabulce rozdílu mezi maximální a minimální sazbou můžeme vidět aktuální rozdíl mezi nejhorší a nejlepší nabídkou. Dále pak můžeme vidět, kolik tento rozdíl činí ve výšce měsíční splátky.

Poslední údaj je kumulativní úspora na splátce, která vyčísluje, kolik ušetří na úrokové sazbě klient, kterému sjednáme minimální úrokovou sazbu oproti klientovi, který si vezme nejhorší (maximální) úrokovou sazbu od banky, a to za dobu fixace sazby. Tedy kumulativní úspora za 1, 3, 5 let fixace sazby.

Do srovnání jsou zahrnuty tyto banky, se kterými máme obchodní vztah:

REKLAMA

Hypoteční banka, ČSOB, Komerční banka, Raiffeisenbank, Česká spořitelna, UniCredit Bank, Wüstenrot hypoteční banka, Volksbank, LBBW, mBank, Oberbank

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.1 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.