EUR 25.330

USD 23.782

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.330

USD 23.782

03. 11. 2010

0 komentářů

Subjekty:
GOLEM FINANCE

GOLEM FINANCE: Rozdíl mezi maximální a minimální cenou hypotéky se zmenšil

 


 

Je reálné, že některé další banky budou následně reagovat a sazby rovněž upraví. Jako hypoteční makléři dokážeme zpracovat všechny alternativy hypoték a pracujeme tedy rovněž s rozdílnými cenovými možnostmi, které banky nabízí. Zajímavý je vývoj minimální úrokové sazby a maximální sazby, kde je vymezen prostor ve kterém se pohybujeme pro stanovení výsledné nabídky standardní hypotéky. Na níže uvedeném grafu, je patrné, že prostor mezi minimální a maximální sazbou se v letošním roce zúžil. Rozdíl činí nyní 0,77% což je polovina než před rokem. Je to signál, že banky zostřují v této kategorii konkurenční boj. Jde o hypotéku do 70% hodnoty nemovitosti (LTV do 70%) a s tříletou fixací úrokové sazby.

Podíváme-li se na stejný typ financování (LTV do 70%), ale s fixací na 5 let (graf níže), pak vidíme, že trend poklesu sazeb je shodný s tříletou fixací a rovněž rozdíl mezi maximální a minimální sazbou se zmenšil, v současné době činí 0,97%. Zatímco v průběhu loňského roku a i v první polovině letošního neklesl pod 1%.
 

Historicky nejnižší rozdíl maxima a minima byl v období vrcholícího boomu hypoték, tedy v roce 2007 a v první polovině roku 2008. Ve druhé polovině roku 2008 a především s příchodem finanční krize (na podzim 2008) začaly banky razantně měnit své cenové politiky a rozdíl se prohloubil. V současné době lze očekávat, že banky budou i nadále ostře sledovat konkurenci a rozdíl by se měl pohybovat pod 1% v nejoblíbenějších fixacích, tedy u tříleté a pětileté sazby. Nechme se překvapit, co poslední 2 měsíce roku přinesou.
Zdroj : Banky, GOLEM FINANCE s.r.o. 

 

REKLAMA

CENOVÝ PŘEHLED TÝDNE:

Hypotéka ve výši 1 800 000,- Kč se splatností 20let:

Metodika cenového přehledu:

Cenový přehled uvádíme vždy na počátku týdne a obsahuje úrokové sazby platné v daném týdnu. Úrokové sazby jsou uvedeny v rozsahu minima a maxima. V praxi jde o minimální (nejlepší úrok), který jsme schopni jako Hypoteční makléři našim klientům zajistit a maximální (nejhorší úrok) nabízený jednou z bank. Úrokové sazby uvádíme za nejběžnější fixace 1, 3 a 5 let. Dále v členění výše hypotečního úvěru do 70% hodnoty nemovitosti (LTV) a do 100%. Výše měsíční splátky bude pravidelně počítána pro hypotéku odpovídající průměrné výši v ČR, tedy 1,8 mil. Kč a době splatnosti 20 let.

REKLAMA

V tabulce rozdílu mezi maximální a minimální sazbou můžeme vidět aktuální rozdíl mezi nejhorší a nejlepší nabídkou. Dále pak můžeme vidět, kolik tento rozdíl činí ve výšce měsíční splátky.

Poslední údaj je kumulativní úspora na splátce, která vyčísluje, kolik ušetří na úrokové sazbě klient, kterému sjednáme minimální úrokovou sazbu oproti klientovi, který si vezme nejhorší (maximální) úrokovou sazbu od banky, a to za dobu fixace sazby. Tedy kumulativní úspora za 1, 3, 5 let fixace sazby.

Do srovnání jsou zahrnuty tyto banky, se kterými máme obchodní vztah:

Hypoteční banka, ČSOB, Komerční banka, Raiffeisenbank, Česká spořitelna, UniCredit Bank, Wüstenrot hypoteční banka, Volksbank, LBBW, mBank, Oberbank

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.