Čtvrtek 04. března. Svátek má Stela.

Horizon Holding podpořil Nadační fond Klíček

16.03.2015 01:03 Tisková zpráva:

Rodičovská ubytovna Nadačního fondu Klíček funguje v areálu FN Motol již od roku 1993. Jejím hlavním cílem je nabízet ubytování mimopražským rodičům, kteří si přejí být nablízku svému hospitalizovanému dítěti a pro něž by jiná forma noclehu byla z finančních důvodů nedostupná. Zařízení je koncipováno jako svépomocné, a rodiče se tedy na jeho chodu do určité míry podílejí sami – podle svých možností mohou například pomoci s úklidem společných prostor, s praním, žehlením či se správou ubytovací agendy. Díky tomu, že zařízení funguje na nekomerčním základě, je ubytování finančně dostupné – rodiče přispívají pouze na režii ubytovny formou symbolického poplatku.

Yishay Furman, generální ředitel společnosti Horizon Holding, při předání řekl: „Plně si uvědomujeme, v jak obtížné životní situaci se mohou ocitnout rodiny dlouhodobě nemocných dětí. Proto doufáme, že díky naší podpoře budou moci klienti ubytovny využít potřebného existenčního zázemí, které jim pomůže lépe zvládnout toto složité období.“

„S velkou radostí jsme přijali velkorysou nabídku společnosti Horizon Holding na podporu naší práce. Nabídnutá pomoc přesně vycházela z našich aktuálních potřeb – jsme vděčni za to, že se ubytovnu podařilo nově vybavit, a vytvořit tak pro rodiny hospitalizovaných dětí příjemnější a pohodlnější prostředí,“ uvedla Markéta Královcová, ředitelka Nadačního fondu Klíček.

Společnost Horizon Holding se spolu se svými zaměstnanci snaží kontinuálně posilovat rozměr solidarity v mezilidských vztazích a být součástí projektů, které mají přidanou hodnotu. Již v minulosti se aktivně podíleli například na rekonstrukci dětského hospice v obci Malejovice, který rovněž funguje při Nadačním fondu Klíček, či jednoho z pavilónů Psychiatrické léčebny Bohnice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *