EUR 25.330

USD 23.782

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.330

USD 23.782

Hotely společnosti Hoteltrans, s.r.o., která je vlastněna hutním gigantem ARCELORMITTAL, byly prodány za sto milionů korun

 


 

„Majitelé nemovitostí na prodej nespěchali, chtěli prodat za optimální cenu. Podařilo se nám najít investory, jejichž nabídka odpovídala představě majitele a skutečné tržní ceně,“ řekl k prodeji obou hotelů Bc. Daniel Říman, ředitel společnosti STING Commerce, která měla prodej na starosti.

Oba noví majitelé již vlastní provozy hotelového typu, je tedy velmi pravděpodobné, že tato činnost bude převažující. Při prezentacích svého záměru rovněž projevili úmysl provést modernizaci objektů a zvýšit úroveň ubytování, dále se zaměřit na lepší komerční využití zejména přízemních prostor. Toto je velmi pravděpodobné, neboť hotely se nacházejí na dobrých místech s vysokou kumulací lidí.

Prodej hotelů se protahoval ze dvou důvodů. Prvním bylo, že zvolený způsob prodeje, výběrové řízení, je časově náročný. „Hlavním kritériem výběru vhodného kupujícího byla nejvyšší nabídka a prodávalo se v době hospodářské recese,“ přiblížil situaci Daniel Říman. Druhým důvodem byla skutečnost, že první vítěz výběrového řízení nesložil v požadovaném termínu kupní cenu a celé výběrové řízení se muselo zopakovat.

STING Commerce zajišťoval nejen organizaci výběrového řízení, ale i marketingovou kampaň, práci s interními databázemi, proaktivní prezentaci nemovitostí vhodnému okruhu investorů, zajišťování veškerých podkladů nejen o nemovitostech, ale i o provozu včetně ekonomických rozvah.

„Musím konstatovat, že spolupráce s kompetentními zástupci společnosti ArcelorMittal Ostrava, a.s., která vlastní 100% obchodního podílu společnosti Hoteltrans, s.r.o.  byla velmi příkladná a vysoce profesionální. Jednali jsme vždy velmi otevřeně. Naším společným cílem bylo prodat nemovitosti nejvhodnějšímu zájemci za nejvyšší možnou cenu. Pravomoci byly již od počátku spolupráce přesně vymezeny. STING Commerce zajišťoval veškeré obchodní a marketingové aktivity, představenstvo ArcelorMittal Ostrava zase jako jediné rozhodovalo o vítězi výběrového řízení a smluvních záležitostech,“ dodal Daniel Říman.

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.