EUR 24.945

USD 23.341

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.945

USD 23.341

07. 11. 2011

0 komentářů

Subjekty:
Hypoteční banka

Hypoteční banka představuje hypotéku pro absolventy a pro manažery

 


 

Hypoteční úvěr jako dlouhodobá investice, jejíž splácení je možné přizpůsobit finančnímu výhledu klienta – i tak lze chápat moderní hypotéku, s níž přichází Hypoteční banka, specialista na hypotéky určené pro bydlení. Od listopadu letošního roku obohacuje Hypoteční banka svou nabídku produktů o dva speciální hypoteční úvěry, jejichž podmínky a nastavení reflektují finanční situaci absolventů škol a také mladých manažerů. Pro obě skupiny je hypotéka běžným startem pro pořízení samostatného bydlení, zároveň je však velmi pravděpodobné, že se příjmy absolventů i manažerů budou v čase měnit – narůstat nebo klesat podle aktuální životní situace.

Naše nová nabídka je v dobrém slova smyslu pobídkou k samostatnosti a zároveň odpovědí na narůstající trend v počtu absolventů vysokých škol, kteří tak mohou řešit své bydlení už na počátku kariéry. Současně i mladým a úspěšným manažerům, kteří dnes mohou do svého bydlení investovat, nabízíme výhodné finanční podmínky, aby je hypotéka v budoucnu neomezovala například při zakládání rodiny“, říká Jan Sadil, předseda představenstva a generální ředitel Hypoteční banky.

Hypotéka pro absolventy zejména vysokých, ale i středních škol je výhodně nastavena právě v těch parametrech, které mohou být na začátku kariéry z hlediska trvalého příjmu problematické. Nabízí progresivní splácení hypotečního úvěru, tzn. splátky jsou ze začátku nižší a postupně se zvyšují, splatnost až 25 let i možný odklad začátku splácení až o 1 rok (po tuto dobu se splácejí jen úroky). Výhodou je zejména postupný růst výše splátek a možnost ušetřit finance i na vybavení domácnosti.

Hypotéka pro manažery je nastavena obráceně, počítá na začátku s vyšším příjmem, tedy i vyšší splátkou, která se postupně snižuje. Tento tzv. degresivní způsob splácení hypotéky funguje dobře pro situace, kdy například jeden z partnerů odchází na mateřskou dovolenou a rodina očekává výpadek jednoho z příjmů. Současně na startu takové hypotéky získává klient výhodnou úrokovou sazbu nižší o 0,1% p.a., volí si výši první splátky a ve výsledku také méně zaplatí na úrocích. Tato hypotéka je omezena minimální výší 1,5 milionu korun.

REKLAMA

Hypoteční banka je jedničkou českého hypotečního trhu a současně největším poskytovatelem hypoték na bydlení, její tržní podíl se dlouhodobě pohybuje kolem 30 procent. V její bilanci bylo v polovině letošního roku 150 miliard korun v úvěrech pro občany, za posledních 9 měsíců poskytla hypotéky za 23,7 miliardy korun. Jako inovátor hypotečního trhu přinesla v letošním roce už dvě novinky – HB index (Index cen nemovitostí Hypoteční banky) a virtuální pobočku pro klienty, kteří preferují komunikaci s bankou online.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.