Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

I stávající majitelé Ideální hypotéky České spořitelny mohou mít o 1 % nižší úrok na polovinu hypotéky, v průměru ušetří 117 tisíc Kč

26.11.2009 11:11 Tisková zpráva: Česká spořitelna

Stejně jako u nových hypoték platí, že zvýhodněnou sazbu lze získat při zbývající splatnosti hypotéky alespoň 20 let s pětiletou fixací po celou dobu splácení. Majitelé hypotéky, jejíž zbývající doba splatnosti je nižší než 20 let, si mohou dobu splatnosti individuálně prodloužit, a tím i snížit výši měsíční splátky. K hypotéce klient sjednává (pokud tak již neučinil dříve) pojištění schopnosti splácet.

Ideální hypotéku s úrokovým zvýhodněním, kterou Česká spořitelna nabízí od 21. září letošního roku, už sjednalo několik set klientů. Průměrná doba splatnosti této hypotéky je 24 let. Na pokrytí úrokového zvýhodnění Česká spořitelna zatím vyčlenila 0,5 mld. Kč s cílem oživit hypoteční trh.

K úrokovému zvýhodnění se pojí dvě služby Ideální hypotéky České spořitelny, a to možnost snížení zůstatku až o 20 % každých pět let bez ztráty zvýhodnění a garance zvýhodnění při změně úrokové sazby. Klient tak má jistotu, že úrokové zvýhodnění získá vždy při změně úrokové sazby. Nemusí se tak obávat, že se úroková sazba, a tím i splátka, při změně fixace navýší.

Celkový objem portfolia hypoték privátním klientům dosahoval k 30. září 2009 116,85 mld. Kč.