Pátek 14. prosince. Svátek má Lýdie.

Investoři a developeři podpoří nadaci Mathilda

24.08.2010 03:08 Tisková zpráva:

 

Lenka Dušková a Šárka Táborská se letos jako jediné reprezentantky České republiky zúčastnily celosvětové soutěže
Cartier Women’s Initiative Award , kde se za jednotlivé kontinenty o prvenství ucházely právě takové projekty, které jsou ziskové, mají bezprostřední pozitivní dopad na sociální sféru a vymyslely je ženy.

Společnost General Invest Company přichází s myšlenkou zřízení centra nového bydlení, kde klient nalezne veškeré informace o právě realizovaných a připravovaných developerských projektech. V návaznosti na prodej jednotlivých zakázek půjde z každého realizovaného obchodu předem dané procento ze strany společnosti General Invest Company ve prospěch nadačního fondu Mathilda a stejně tak předem dané procento ze strany developera. Stejný postup bude u investic a poradenství, zde budou částky předem sjednány individuálně dle celkového objemu investice.

„Cílem společenského večera v Ledeburských zahradách tedy je seznámit spolupracující developerské firmy s projektem na pomoc nevidomým, který zde bude slavnostně spuštěn, dále představit záměr zřízení centra nového bydlení a v neposlední řadě zprostředkovat touto neformální cestou setkání významných investorů a developerů,“ vysvětluje Lenka Dušková. „Po dohodě je samozřejmě též možné částku ve prospěch nadace převést souhrnně jednou ročně formou sponzorského daru s daňovým odpočtem,“ doplňuje Šárka Táborská.

Pro hosty bude připraven doprovodný program, paní hraběnka Mathilde Nostitz osobně předvede průběh výcviku vodícího psa pro nevidomé, k zakoupení zde po krátké prezentaci budou vína z Lombardie, samozřejmě výtěžek z prodeje poputuje na podporu výcviku vodících psů. O kulturní stránku večera se postarají Žofie Vokálková (flétna), Helena Krausová (zpěv) a Zbyňka Šolcová (harfa).

Nadační fond Mathilda kromě výcviku vodicích psů pro nevidomé spolupracuje na výrobě speciálních pomůcek pro nevidomé a zrakově postižené a v současné době rozvíjí projekt zaměřený na zvýšení kvality stávající služby v oblasti výcviku vodicích psů, konkrétně založení vlastního chovu štěňat budoucích vodicích psů. Více na www.mathilda.cz