Neděle 16. prosince. Svátek má Albína.

IQ plovoucí hypotéka od LBBW Bank se sazbou 2,9 % p.a.

30.08.2011 02:08 Tisková zpráva: LBBW Bank

 

Tzv. plovoucí sazba je závislá na vývoji jednoměsíční sazby PRIBOR, kterou ČNB denně aktualizuje. Protože se však tato sazba již několik měsíců prakticky nezměnila a ČNB aktuálně změny základních sazeb neplánuje, mohou klienti profitovat z úrokové sazby, která je výrazně nižší, než průměrná sazba u klasických hypoték.

„Zdá se, že klienti tohoto stavu využívají. Z našeho výzkumu [1] vyplynulo, že i když stále většina žadatelů o hypotéku upřednostňuje pevné měsíční splátky, celých 16 % respondentů uvedlo, že je ochotno jít do rizika měnící se měsíční splátky. A zatím se jim to opravdu vyplácí!“ komentovala výsledky výzkumu Martina Lambert, ředitelka marketingu a komunikace LBBW Bank.

Celková měsíční splátka v případě IQ hypotéky se skládá ze splátky jistiny, která je neměnná, a ze splátky úroku, který se naopak mění měsíčně dle vývoje sazby PRIBOR. Pokud nedojde k výrazným změnám v sazbě PRIBOR, pak výsledný úrok pro klienta bude nižší než by tomu bylo v případě klasické hypotéky se zafixovaným úrokem.

Výhody IQ plovoucí hypotéky

  • dlouhodobá splatnost až 30 let
  • možnost financování až do 90 % zástavní hodnoty nemovitosti
  • nízké poplatky za poskytnutí
  • díky vazbě úrokové sazby na PRIBOR může klient ušetřit na úrocích
  • klient může kdykoliv zdarma přejít od pohyblivé úrokové sazby k fixní sazbě
  • celková splátka úvěru v čase výrazně klesá


[1]   Výzkum, který pro LBBW Bank provedla v červenci 2011 společnost OMD, probíhal na reprezentativním vzorku 509 respondentů.