Pondělí 25. března. Svátek má Marián.

Jankovský: Začínáme cestu k řešení koncepce bytové politiky

29.03.2011 08:03 Tisková zpráva: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
„Chceme znát názory široké veřejnosti, zainteresovaných institucí, investorů, prostě všech koho se politika bydlení v ČR týká. Je to opravdu široké téma, které může mít dopady na kohokoliv z nás,“  říká ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský. Definice hlavních témat budoucí politiky státu v oblasti bydlení je jednou z jeho letošních priorit. 
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR proto připravilo sérii konferencí spojených s bytovou tématikou. „Očekáváme, že na těchto setkáních získáme v rámci otevřeného dialogu základní podklady a postřehy dotčených stran,“ doplňuje ministra náměstek pro územní a bytovou politiku Miroslav Kalous.
První z avizovaných akcí se koná dnes v budově Odborových svazů v Praze na Žižkově. Dnešní konference, která je primárně určená starostům měst a hejtmanům, se týká možností bydlení seniorů. Zásadním tématem je kvalita a dostupnost bydlení pro seniory. Akce se koná ve spolupráci s Radou seniorů ČR a SON (Sdružením nájemníků). „V průběhu konference očekáváme identifikaci hlavních problémů bydlení seniorů,“  konstatuje Kalous. Součástí konference je také představení zahraničních zkušeností, především pak seznámení s pilotním projektem švýcarsko-rakouského modelu bydlení seniorů a ukázka praktických příkladů řešení této problematiky v sousedním Rakousku. V rámci konference bude představena i studie dostupnosti bydlení na území hlavního města Prahy.

Nejbližší další akce proběhnou 19. a 26. dubna, jejich tématy budou podpora nájemního a privátního bydlení a v neposlední řadě zdroje financování.