Středa 12. prosince. Svátek má Simona.

Jankovský: Záplavy soudních sporů se nemusíme bát

28.12.2010 11:12 Tisková zpráva: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

„Daří se nám všem stranám vysvětlovat, že nejvýhodnějším řešením je vždy dohoda. Rozhodně se tak nemusíme obávat nějaké záplavy soudních sporů,“ uvádí Kamil Jankovský, ministr pro místní rozvoj. Problémy spojené s koncem deregulace zdědil po svých předchůdcích jako jednoho z „kostlivců ve skříni“.

Také proto se rozhodl společně se SON spustit bezplatné poradenství pro nájemníky, které jim má pomoci s jednáním po skončení účinnosti zákona 107/2006 Sb., o jednostranném zvyšování nájmů. Tuto možnost už využili tisícovky lidí po celé republice, kteří se mohou ptát telefonicky, emailem nebo při osobní návštěvě pracoviště SON. „Například počet návštěv v našich regionálních kancelářích se po spuštění projektu zdvojnásobil. A díky dalším jednáním, které souběžně vedeme, můžu bez váhání říct, že jsme pomohli takřka sedmdesáti tisícům nájemníků,“ doplňuje Milan Taraba, předseda SON.

U jednacího stolu totiž opakovaně zasedli zástupci nájemníků i největších pronajímatelů. Výsledkem je například i společné memorandum mezi SON a největším vlastníkem nájemních bytů v ČR společností RPG Real Estate.