Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

Karel Veselý generálním ředitelem pojišťovny Aviva

30.01.2009 09:01 Tisková zpráva: Aviva životní pojišťovna

Karel Veselý působí v pojišťovně Aviva již od jejího vstupu na český trh v roce 1997 (tehdy ještě pod jménem Commercial Union). Jako vedoucí pojistný matematik vedl v letech 2000 až 2005 řadu projektů v oblasti vývoje produktů, například úspěšného dětského pojištění Talisman. Koncem roku se 2005 stal obchodním ředitelem a členem představenstva se zodpovědností za interní obchodní službu, hlavní distribuční kanál v ČR. Pod jeho vedením zvýšila obchodní služba Aviva v České republice v průběhu posledních dvou let objem prodeje o téměř 40 %.

„Budeme pokračovat ve vývoji špičkových pojistných produktů v oblasti životního pojištění,“ naznačuje strategii nový generální ředitel Aviva životní pojišťovny. „Zároveň je naší prioritou podpora distribučních kanálů, samozřejmě naší interní obchodní služby, ale také rozvoj spolupráce s externími prodejními sítěmi,“ dodává Karel Veselý.

Karel Veselý vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu UK v Praze, kde získal postupně tituly Mgr. (1997), RNDr. (2001) a Ph.D. (2002) z teoretické fyziky. Zabýval se především Einsteinovou teorií relativity, o které napsal několik odborných článků do zahraničních časopisů. Je řádným členem České společnosti aktuárů a jedním z odpovědných pojistných matematiků zapsaných v seznamu vedeném Českou národní bankou.

Karel Veselý (34) je ženatý a má dvouletou dceru. Mezi jeho mnohé zájmy patří např. historie, lyžování a turistika.