EUR 24.820

USD 23.164

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.820

USD 23.164

30. 06. 2009

0 komentářů

Komerční banka a Modrá pyramida přijímají žádosti o dotace v Programu Zelená úsporám

 


 

Komerční banka spustila nabídku EKO úvěrů

Dotace jsou poskytovány na podporu využívání obnovitelných zdrojů energie a úspor energie v oblasti bydlení. Program Zelená úsporám umožňuje využít vlastníkům rodinných i bytových domů podporu na:

  • úspory energie na vytápění v obytných budovách,
  • podporu výstavby nemovitostí v pasivním energetickém standardu,
  • využití obnovitelných zdrojů energie pro vytápění a ohřev teplé vody (na instalaci solárně-termických kolektorů, kotlů na biomasu a tepelná čerpadla),
  • vybrané kombinace opatření.

Komerční banka zajišťuje od 1. července na všech svých pobočkách sběr žádostí, jejich zpracování, distribuci základních informací a výplatu dotace žadatelům. Současně také nabízí žadatelům speciální typy půjček na spolufinancování jejich investic.

„Samotná dotace v žádném z programů nepokryje plnou výši investice a navíc je vyplácena vždy až po jejím uskutečnění. Prostřednictvím EKO úvěrů Komerční banky může žadatel realizaci své investice výrazně urychlit a dotaci tak získat co nejdříve“, uvedl Radko Belada, vedoucí Marketingu pro retailové bankovnictví KB.

Žadatelům o dotace v programu Zelená úsporám nabízí Komerční banka tyto speciální typy účelových půjček:

REKLAMA

• EKO Osobní úvěr se splatností až 6 let

• EKO Úvěr na nemovitost se splatností až 10 let

• EKO Hypoteční úvěr se splatností až 30 let

„Všechny EKO úvěry poskytujeme za zvýhodněných úrokových podmínek a bez poplatku za zpracování úvěru. Zvýhodněná úroková sazba znamená nižší úrokovou sazbu o 1 % oproti standardním úvěrům v případě EKO Osobního úvěru a EKO Úvěru na nemovitost a nižší úrokovou sazbu o 0,2 % v případě EKO Hypotečního úvěru. Pro EKO Osobní úvěr a EKO Úvěr na nemovitost navíc platí možnost zvolit výši úvěru již od 30 000 Kč, možnost čerpat úvěr bez zajištění až do částky 250 000 Kč a možnost úvěr předčasně splatit bez jakýchkoliv sankcí a poplatků. EKO Osobní úvěr a EKO Úvěr na nemovitost také zahrnují velmi žádané pojištění úvěru proti neschopnosti splácet zdarma“, dodal Radko Belada.

REKLAMA

V současné době Komerční banka připravuje i speciální nabídku pro bytová družstva a společenství vlastníků jednotek.

Zelená úsporám dostává zelenou i v Modré pyramidě 

Podat žádost či získat půjčku mohou od 1. července také žadatelé o dotaci, kteří zamíří do Modré pyramidy stavební spořitelny. Do Programu Zelená úsporám se zapojí celkem 176 poradenských center Modré pyramidy a přibližně 1200 úvěrových poradců. „Chceme zúročit výhodu naší mobilní sítě profesionálních poradců, kteří budou aktivně působit v terénu, radit klientům přímo doma či pořádat informativní schůzky za účasti odborníků na úspory energií. Můžeme tak sehrát významnou roli ve zvýšení informovanosti a v kombinaci s našimi produkty i reálně rozšířit počet žadatelů o dotaci“, uvedl Miroslav Hiršl, člen představenstva Modré pyramidy.

„K financování projektů nabízíme tradiční úvěrové produkty Modré pyramidy, avšak za výrazně zvýhodněných podmínek. Od 1. července představujeme řadu na míru šitých „Zelených úvěrů“. Jedná se především o tradičně oblíbený Hypoúvěr, novinku minulého roku Rychloúvěr i klasické překlenovací úvěry pro financování bytů a rodinných domků. V podobě Renoúvěru Multi však uspokojíme také poptávku bytových družstev a společenství vlastníků bytových jednotek pro financování projektů bytových domů“, dodal Miroslav Hiršl.    

Všechny „Zelené úvěry“ nabízí Modrá pyramida bez poplatku za vyřízení. Základní podmínkou je pouze doložení, že minimálně 50 % cílové částky úvěru klient využije v souladu s pravidly „Zelená úsporám“.

  • Zelený Hypoúvěr je vhodný pro investice nad 300 tis. Kč, umožňuje rozložení splátek až na 28 let, úroková sazba je od 4,74 % p.a., zajištění nemovitostí je nutné
  • Zelený Rychloúvěr je vhodný pro investice do 300 tis. Kč, je určený především stávajícím klientům Modré pyramidy, kteří mohou úvěr až do výše 300 tis. Kč získat bez ručitele i bez dokládání příjmů, úroková sazba je od 6,39 % p.a.
  • Zelený Překlenovací úvěr je možné získat již od částky 50 tis. Kč, je určený pro klienty, kteří dosud nemají stavební spoření, úroková sazba je od 6,39 % p.a.
  • Zelený Renoúvěr Multi je určen právnickým osobám (především bytová družstva a SVJ) až do výše 10 mil. Kč bez  zajištění, úroková sazba od 4,89 % p.a.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.