EUR 23.810

USD 21.657

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 15.8 %

EUR 23.810

USD 21.657

08. 04. 2009

0 komentářů

Kooperativa loni s rekordním ziskem i předpisem

 


 

Rekordní výše dosáhl rovněž zisk společnosti před zdaněním – 1 621 milionů Kč v národní účetní metodice (tj. meziroční růst o 10,6 procenta). Čistý zisk dosáhl 1 180 milionů Kč a Kooperativa z něj vyplatí akcionářům 300 milionů korun na dividendách. „Určitě můžeme říct, že to byl úspěšný rok a Kooperativa si své postavení na českém trhu upevnila – tržní podíl firmy se mírně zvýšil na 22,5 procenta,“ uvedl k výsledkům firmy předseda představenstva a generální ředitel Martin Diviš.

Neživotní pojištění vzrostlo meziročně o pět procent na 23,3 miliardy a Kooperativa si udržela postavení lídra trhu v oblasti pojištění průmyslu a podnikatelů (v tomto segmentu vzrostlo pojistné o sedm procent na více než čtyři miliardy Kč). Nezanedbatelně rostla i oblast pojištění majetku a odpovědnosti občanů (o osm procent na více než dvě miliardy Kč) a havarijního pojištění (o 5,7 procenta na 4,7 miliardy Kč). Výrazný vzestup – o 7,4 procenta – na 7,4 miliardy Kč vykázalo loni životní pojištění. „S vývojem v tomto segmentu můžeme být určitě spokojeni, i přes určité vyčerpání možností trhu se Kooperativě podařilo udržet solidní meziroční růst sedm procent i v segmentu jednorázově placených životních pojištění,“ konstatoval Diviš.

Objem pojistných plnění loni Kooperativě meziročně vzrostl o 9,1 procenta. Pojišťovna tak celkově pro své více než dva miliony klientů v roce 2008 spravovala 3,8 milionu pojistných smluv a úspěšně vyřídila 485 146 pojistných událostí.

Co se týká nabídky pojištění, firma loni úspěšně uvedla na trh několik novinek. V oblasti životního pojištění to bylo komplexní rizikové pojištění Rubikon, kdy v rámci jedné pojistné smlouvy lze pojistit rizika: smrt, vážná onemocnění, pracovní neschopnost, pobyt v nemocnici, invaliditu s výplatou důchodu. Produkt zahrnuje také komplexní úrazové pojištění a pojištění pracovní neschopnost či pobyt v nemocnici v důsledku úrazu. Rubikon je na českém trhu unikátním produktem, a to jak množstvím, tak i variabilitou pojištěných rizik. Další z úspěšných novinek je speciální pojištění ordinací a lékáren – produkt Ordinace lze rovněž sjednat on-line. Koncem roku 2008 Kooperativa představila inovovaný produkt povinného ručení Standard, kde u každé individuální smlouvy klient získá zdarma nejen živelní pojištění, ale i roční pojištění pro případ hospitalizace. Kupony s touto výhodou si do konce března aktivovalo na 100 tisíc klientů Kooperativy. Obě posledně zmíněné novinky – Ordinace i Standard – souvisejí se strategií Kooperativy i skupiny Vienna Insurance Group jako celku, etablovat se na trhu komerčního zdravotního pojištění.

Kooperativa také loni úspěšně zahájila prodej pojištění po telefonu. „Máme velmi dobré zkušenosti s pojištěním on-line přes internet. Rozhodli jsme se proto klientům nabídnout další rychlý, pohodlný a moderní prodejní kanál – svou nonstop bezplatnou zelenou linku 800 105 105 a službu Zavoláme Vám se zkušenými operátory,” vysvětlil Diviš. Po telefonu Kooperativa nabízí pojištění majetku občanů (domů, bytů, domácností a rekreačních objektů), pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli, povinné ručení a havarijní pojištění. Klienti za sjednání pojištění majetku po telefonu získají 10procentní slevu Tuto formu sjednání smlouvy zatím využilo takřka 3000 klientů.

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.34 Aktuální výše Hypoindexu

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.