EUR 25.290

USD 23.125

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.290

USD 23.125

13. 11. 2012

0 komentářů

Subjekty:
LBBW Bank

LBBW Bank CZ: Tři zlatá pravidla při financování nemovitosti aneb jak správně vybrat hypotéku

 


 

Tradičně je hlavním srovnávacím parametrem výše úrokové sazby. Aktuálně jsou sazby velmi nízko, další pokles už není příliš pravděpodobný a situace je tedy pro pořízení hypotéky velmi příznivá. Tento stav ale nemusí trvat dlouho. Při výběru hypotéky je třeba dodržet několik základních pravidel.

Pravidlo 1: Neřiďte se pouze výší nabízeného úroku! Prozkoumejte i další parametry jako je délka fixace úrokové sazby, nutnost zakoupit si další finanční produkty nebo výše poplatků apod. Získejte více nabídek a vyberte si spolehlivou banku.

Pravidlo 2: Myslete na zadní kolečka a nechte si vždy dostatečnou finanční rezervu! Optimálně ve výši obvyklých výdajů na 6 měsíců a nevydávejte se ze všech úspor. Vezměte si raději hypotéku s delší splatností a nižšími měsíčními splátkami, aby vás případný výpadek pravidelného příjmu, např. ve formě ztráty zaměstnání, mateřské dovolené či dlouhodobé nemoci, nezaskočil. I to lze ale ošetřit vhodným pojištěním.

Pravidlo 3: Komunikujte s bankou! Hypotéka není neměnná a lze s ní pracovat a podle potřeby ji upravit. Během splácení hypotéky mohou nastat různé životní situace jako mateřská dovolená, rozvod, získání většího finančního obnosu nebo záměr nemovitost zatíženou hypotékou prodat apod. Hrát si na mrtvého brouka se opravdu nevyplácí.

Pokud hledáte bydlení nebo prodáváte nemovitost či řešíte hypotéku, dozvíte se další praktické rady na www.lbbw.cz nebo v novém pořadu televize Prima Family „Nové hnízdo 2“. V listopadu každou neděli po obědě vám s prodejem nebo koupí nemovitosti poradí odborníci z RE/MAX, největší realitní kanceláře v Čechách, bankéři z LBBW Bank CZ vám poradí v oblasti hypoték a skutečný stav nemovitosti zjistí odborníci z Nemopas, poskytovatelé nezávislé technické inspekce nemovitosti.

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *