Pondělí 25. března. Svátek má Marián.

LBBW Bank CZ vykázala čistý zisk 28 mil. Kč za prvních šest měsíců 2010

12.08.2010 12:08 Tisková zpráva: LBBW Bank

LBBW Bank CZ zveřejňuje finanční výsledky za první pololetí 2010. V porovnáním s prvním čtvrtletí 2010  vzrostly čisté úrokové výnosy na 286 mil. Kč, provozní zisk vzrostl o 9,5 % na 15 mil. Kč a čistý zisk za prvních šest měsíců vzrostl na 28 mil. Kč. Celková bilanční suma spolu s provozními náklady zůstala více méně na úrovni roku 2009. V meziročním porovnání dokázala LBBW Bank CZ zvýšit klientské vklady o 7,9 %, přičemž vklady přijaté od fyzických osob vzrostly o 16,5 %. Tento nárůst je výsledkem dlouhodobé strategie banky nabízet atraktivní podmínky pro vkladové produkty. Ukazatel kapitálové přiměřenosti LBBW Bank CZ ve druhém čtvrtletí dosáhl  dobré úrovně 13,6 %.

„Naším cílem je udržení silné likvidity a kapitálové vybavenosti pro náš další plánovaný růst. Naše strategie přechodu od investičního bankovnictví ke klasickému firemnímu financování s cílem stát se domácí bankou nejen pro fyzické osoby, ale i pro firemní klienty, zahrnuje i pokles úvěrového portfolia, jehož změněná struktura nám však stále zajišťuje dostatečný příjem,“ řekl Gernot Daumann, předseda představenstva LBBW Bank CZ.  

Bance se dařilo získat nové vklady od fyzických osob a tyto vklady v meziročním porovnání vzrostly o pozoruhodných 16,5 %.

„Velmi se nám letos dařilo v prodeji vkladových produktů. Navíc jsme uvedli na trh nové garantované depozitum, jehož prodejní období skončilo teprve 30. června. A protože nás překvapil velký zájem o tento typ produktu, plánujeme v blízké době nabídnout klientům další podobné vkladové produkty zajišťující maximální ochranu vložených prostředků,“ řekl Henrik Pregel, člen představenstva odpovědný za Individuální bankovnictví, a dodal, „velmi úspěšní jsme byli v poslední době v prodeji hypotečních úvěrů, což se na našich výsledcích projeví až později. Tuto zvýšenou poptávku od fyzických osob vnímáme jako pozitivní signál stabilizace ekonomiky."