EUR 25.290

USD 23.125

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.290

USD 23.125

02. 12. 2008

0 komentářů

MEXX Reality nabízí investici do apartmánových bytů na Slovensku

 


 

Zcela nový model investování do apartmánových bytů spojený s pravidelným a garantovaným výnosem, nabízí společnost MEXX Reality. V době značné volatility na světových akciových, nemovitostních i komoditních trzích nabízí výjimečnou možnost, jak uložit peníze s minimálně pětiprocentním výnosem a výhledem na růst kapitálové hodnoty.

Realitní kancelář zahájila prodej  134 apartmánů v luxusním wellnes hotelu Golden Park Kremnica na Slovensku (více o lokalitě viz níže), jehož výstavbu rozběhla ve spolupráci se slovenskými partnery. Ceny apartmánových bytů o velikostech od 24 m2 do 84 m2 se pohybují od jednoho do 3,3 milionu korun (ceny cca od 40 000 Kč/m2). Hotel bude dostavěn na konci příštího roku.

„Apartmány v hotelovém komplexu kombinují výhodné investování peněz s možností rekreace v lázeňském centru na okraji Velké Fatry. Každý majitel může apartmán bezplatně užívat 30 dní v roce s možností rozložení tohoto období na libovolný počet intervalů. Ve zbytku roku je pak apartmán využit ke komerčním  pronájmům, které zařizuje hotel. Jeho správcovská společnost v prvních pěti letech od kolaudace garantuje minimální výnos ve výši 5% z investice, tedy 50-170 tisíc korun ročně,“ uvedl Onřej Soukup, šéf developerských projektů společnosti MEXX Reality. Pokud ale hotel bude mít vyšší příjmy z pronájmů, než je garantovaná část, z každého dalšího příjmu náleží majteli poloviční podíl.

V dalších pěti letech pak budou výnosy závislé na obsazení apartmánů, přičemž majitel vždy obrží padesát porcent z tržeb za pronájem. „Například při reálné obsazenosti kolem 60 procent je výnosnost na úrovni 9,7 procenta,“ doplnil Soukup.

Po deseti letech ji může majitel nemovitost začít libovolně užívat. „Vzhledem k nízkým startovacím cenám a perspektivě lokality lze očekávat nad rámec příjmů z pronájmů i významné zhodnocení ceny nemovitosti. Prodat lze apartmán samozřejmě kdykoli, ale prvních deset let je třeba dodržet smlouvy o jejich zapůjčení k pronájmům,“ doplnil Soukup.

REKLAMA

Samotný čtyřhvězdičkový hotel bude nabízet špičkové služby a jeho hlavní atrakcí bude aquapark, napájený vodou přímo z termálního pramenu s léčebnými účinky. V okolí hotelu jsou dvě střediska pro alpské lyžování se všemi kategoriemi sjezdovek, sedačkovými lanovými dráhami a umělým zasněžováním. Blízké je i centrum zimních běžeckých sportů s 55 kilometry běžeckých tratí. Dalším lákadlem budou dva golfové parky v katastrálním území Kremnice, které se začnou budovat v příštím roce.

Majitel za svůj pobyt bude platit pouze energie, přičemž jejich ceny bude výhodná díky použití termálního pramene jako teplé vody a zdroje k vytápění.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.