Středa 18. října. Svátek má Lukáš.

Moderní monitory vitálních funkcí hlídají pacienty dětského traumacentra v ÚSTÍ NAD LABEM

19.05.2009 03:05 Tisková zpráva:

Dar ve výši 657.800,-Kč, který poskytla RSTS a.s., je výsledkem druhé vlny úspěšného projektu „Rozsviťte raději dětské oči“.  Podle stejného klíče jako v listopadu a prosinci roku 2007 věnovala RSTS a.s. z každé nově uzavřené smlouvy o stavebním spoření 50,- Kč na pomoc poraněným dětem. Částku 342. 451,- Kč věnoval nadační fond Kolečko, jehož hlavním zdrojem příjmů jsou dary partnerů a výnosy výročních benefičních akcí.

Společný projekt nadačního fondu Kolečko a Raiffeisen stavební spořitelny a.s. umožnil Oddělení dětské chirurgie-dětskému úrazovému centru Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem pořízení monitorů vitálních funkcí typů Dinamap ProCare 400 a Dash 4000 v celkové hodnotě 330.000,-Kč. „Výběr přístrojů byl  podřízen základní podmínce a to maximální přínosnosti pro oddělení a naše pacienty“, říká primář MUDr.Petr Polák. „ První přístroj-monitor Dinamap ProCare 400 – je určen pro akutní a příjmovou ambulanci našeho dětského oddělení. Jednoduchým a rychlým způsobem poskytne při vyšetření základní klinické údaje, jakými jsou krevní tlak, pulzová frekvence a tělesné teplota. Jeho použití na ambulanci zrychlí vyšetření a tím zkrátí dobu, kterou musí pacient vyšetřením na ambulanci strávit. Monitor Dash 4000 je špičkovým přístrojem, určeným ke sledování pacientů  při hospitalizaci a k zajištění dostatečné kontroly životních funkcí pacienta, což nejen usnadní práci zdravotnického personálu, ale především zásadním způsobem zvýší bezpečnost při hospitalizaci“, konstatuje MUDr. Petr Polák. 

Jediné chirurgické pracoviště pro dětské pacienty v Ústeckém kraji ošetří ročně téměř 4 000 traumatologických pacientů, z nichž je více než 500 hospitalizováno.  Z hlediska traumatologické chirurgie se běžně povádějí operace kostí i výkony z oblasti „měkké“ orgánové traumatologie, v rámci traumatologie se léčí také pacienti s popáleninami.