Neděle 16. prosince. Svátek má Albína.

Modřanský Háj získal Cenu veřejnosti v regionu Praha 4

15.11.2011 10:11 Tisková zpráva:

Kromě odborné poroty, mohla své sympatie vyjádřit také laická veřejnost, která se v internetovém hlasování v rámci Prahy 4 jednoznačně vyjádřila pro Modřanský Háj, za kterým stojí developer Avestus Real Estate. Soutěž Realitní projekt roku 2011 se konala u příležitosti Realitního kongresu 2011. Tato jednodenní akce realitních profesionálů a odborníků proběhla 10. listopadu. Zakončena byla slavnostním vyhlášením výsledků soutěže v Clarion Congress Hotel.

Pro účast v soutěži bylo stanoveno několik kritérií. Projekt musel být již zahájen či dokončen a minimálně jedna bytová jednotka prodána ještě v roce 2011. Mezi podmínky, které posuzovali členové poroty, patřily praktické a kvalitativní parametry jednotlivých projektů, architektonické zpracování a jejich začlenění do přilehlého okolí. Důležitá byla také lokalita, cena za m2, prodejnost projektu s ohledem na ceny v dané lokalitě, standardy projektu, marketing a další.

Modřanský Háj je v portfoliu společnosti Avestus Real Estate nejvíce populárním projektem, a proto je také našim klíčovým rezidenčním projektem,“ uvedl Stephen Haigh, Country manager developerské společnosti Avestus Real Estate pro Českou republiku, která za tímto projektem stojí. „Jsme veřejnosti opravdu velice vděčni a ceníme si skutečnosti, že ohodnotila unikátnost a hodnotu projektu Modřanský Háj a ve veřejném hlasování na internetu dala v Praze 4 hlas právě jemu.

Projekt Modřanský Háj

Modřanský Háj se nalézá v Praze 4 v blízkosti Modřanské rokle Cholupice a nabízí několik typů domů na zvlněném pozemku v blízkosti Vltavy. Projekt sestává z nízkopodlažních budov, kdy většina staveb bude mít maximálně tři podlaží. V první fázi jsou stavěny bytové domy o velikosti bytů 1+kk – 4+kk. K prohlídkám je pro klienty připraven vzorový byt 4+kk, který se nachází v první budově projektu.

Ve své další fázi Modřanský Háj nabídne terasové domy, vila domy a vilové dvoj domy. Uspořádání bytů je flexibilní, přičemž je vždy kladen důraz na dostatek místa pro technické zázemí mimo hlavní obytnou plochu a na skladovou místnost. Ve větších bytech na ložnici vždy navazuje samostatná koupelna. Součástí každého bytu je buď balkon, terasa, či zahrada a samostatné místo v garáži. Architektonické studio A69 navrhlo projekt s konceptem bydlení v přírodě na ploše 12 hektarů. Celková investice je odhadována na 2,84 miliard Kč.

Součástí projektu je také lokální infrastruktura, která zahrnuje maloobchodní prostory, park a dětské hřiště. Jeho největší devizou však je ideální umístění v blízkosti lesa. K dispozici jsou veškeré služby a občanská vybavenost, stejně tak i blízké golfové hřiště, tenisová hala, cyklostezka a stezka pro bruslaře, přičemž centrum je z Modřanského Háje autem dosažitelné během 20 minut.

Modřanský Háj nabízí hned několik variant bydlení, neustálý přístup k přírodě, vynikající dopravní spojení do centra Prahy a rozvinutou místní infrastrukturu. Tato kombinace umožňuje využívat výhody bydlení na venkově při snadném spojení s městským životem,“ řekl Haigh.