EUR 25.265

USD 23.672

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.265

USD 23.672

21. 06. 2010

0 komentářů

Nárůst vloupání je pravděpodobně dalším z dopadů odeznívající ekonomické recese

 


 

 

V meziročním srovnání se jedná o 140% nárůst. Do zmíněného srovnání nejsou zahrnuty krádeže motorových vozidel, která jsou dnes zabezpečena mnohdy daleko lépe než například vybavení domácnosti.

Zloději berou vše, co má nějakou hodnotu a co lze obratem prodat. Cennosti, elektroniku, optiku až po sportovní vybavení, jako jsou například jízdní kola. Jen v roce 2009 bylo odcizeno přes 300 jízdních kol za více než 3 miliony korun. Za prvních pět měsíců letošního ukradli zloději více než 130 jízdních kol za více než jeden a půl miliónu korun.

Zaměří-li se zloději na rodinný dům ve výstavbě, jsou v hledáčku jejich zájmu především nové věci stavebního charakteru, jako jsou uskladněné plovoucí podlahy nebo již namontované a nezabezpečené přístroje (např. kotel).

Doslova pozvánkou pro zloděje bývá otevřené okno na ventilaci nebo pouze „zabouchnuté“ vchodové dveře. Překonání neuzamčených dveří trvá zlodějům pár sekund. Před odjezdem  na dovolenou je například dobré zajistit si vybírání schránky v době nepřítomnosti. V zahraničí už se dokonce objevily případy, kdy lidé zveřejnili svůj odjezd na dovolenou na Facebooku a když se vrátili domů, nestačili se divit, že mají vykradený byt. Opatrnosti není nikdy nazbyt.

REKLAMA

Zapátráme-li v archivu, jedním z větších případů vloupaní, jehož následky prošetřovali likvidátoři pojišťovny Generali, byla krádež historických exponátů, které si zloději odnesli z jednoho z českých hradů. Podle předpokladů šlo zřejmě o krádež na objednávku. Tomuto tvrzení dávají za pravdu i někteří znalci, podle nichž bývají takto odcizené historické předměty prakticky neprodejné v aukci.

Dalším kuriózním případem bylo vloupání do bytu. Pachatel, zřejmě nějaký akrobat, se dostal do bytu ve 4. patře přes světlíkové okno. Světlík byl přitom poměrně úzký a přístupný pouze z chodby domu. I přivolaní soudní znalci kroutili hlavou nad tím, že takovou „škvírou“ dokázal někdo protáhnout.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.