EUR 25.330

USD 23.782

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.330

USD 23.782

18. 12. 2009

0 komentářů

Subjekty:
PROMINECON GROUP

Navatyp vstupuje do nového roku s novým jménem a strukturou

 


 

V rámci nově přijaté strategie se skupina hodlá napříště soustředit na tři klíčové oblasti: stavební výrobu, developerskou činnost a na služby v oblasti facility managementu. Součástí skupiny, jež doposud působila převážně na českém trhu, se stala také španělská společnost Prominecon, která je dlouhodobě etablována na tamním trhu především jako specialista na podzemní stavitelství. Právě její jméno se stane součástí označení holdingu dosavadního Navatypu.

„Se španělským Promineconem úspěšně spolupracujeme, sám jsem se v minulosti podílel na jeho vzniku. Když jsme se rozhodovali, s kým spojit svou budoucnost na evropském trhu, byl pro nás nejlogičtějším partnerem,“ vysvětluje generální ředitel a předseda představenstva PROMINECON GROUP Peter Kuchár. „V nejbližších letech očekáváme, že v souvislosti s dopravními stavbami by u nás měla vzrůst poptávka po specifických technologiích realizace tunelových staveb, jako je např. technologie plnoprofilových razicích strojů. Prominecon disponuje v této oblasti zkušenými odborníky a kapacitami a může se také prokázat celou řadou špičkových referencí z jednotného evropského trhu. Věříme, že společně budeme na budoucí poptávku lépe připraveni”, dodává Kuchár.

V oblasti developmentu se PROMINECON GROUP zaměří především na prestižní rezidenční projekty v atraktivních lokalitách a na komplexní rozvoj velkých územních celků. Stavební činnost by měla kromě výstavby těchto projektů zahrnovat například i budování navazující dopravní infrastruktury. Dalšími segmenty stavebního trhu, kterými se společnost zabývá, jsou občanská výstavba, dopravní stavby a podzemní stavby. Právě plnoprofilová ražba podzemních děl by měla být zajišťována společně se španělskou sesterskou společností. Divize facility managementu se bude věnovat zejména správě nemovitostí vybudovaných v rámci vlastního developerského programu.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.