EUR 24.610

USD 24.180

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.5 %

EUR 24.610

USD 24.180

07. 09. 2010

0 komentářů

Nedávejte živlům šanci!

 


 

„Přestože živelní škody představují téměř 25 % z celkového počtu škod na majetku, co do objemu škod jsou na prvním místě, pohybují se až v milionech korun na jednu pojistnou událost ,“ říká manažerka pro komunikaci a vzdělávání ČAP Marcela Kotyrová.   „Proto je skutečně riskantní nechávat svůj majetek nepojištěný. Během jednoho víkendu můžeme totiž snadno o všechen přijít,“ dodává manažerka pro komunikaci.

Statistiky škod způsobených živly za posledních 15 let jsou opravdu alarmující. Pojišťovny vyplatily za toto období více než 90 miliard korun na úhradu škod, které způsobily živelní pohromy na majetku jejich klientů. Nejrozsáhlejší škody způsobily povodně. V jejich důsledku nahlásili klienti pojišťovnám téměř 280 tisíc pojistných událostí v celkové hodnotě 53 miliardy korun. 240 tisíc pojistných událostí bylo nahlášeno v souvislosti s vichřicí a krupobitím, které způsobily škody ve výši 8,5 miliardy korun. Sněhová nadílka na střechách pak představuje z pohledu pojišťoven 88 tisíc nahlášených škod v celkové výši 2,9 miliardy korun. Jen letošní živelní pohromy způsobily škody, které pojišťovny odhadují na 9,5 miliardy korun. 

Letošní povodně a krupobití potvrdily, že pojištění majetku proti živlům patří mezi základní pojistnou ochranu všech občanů, a to prakticky bez ohledu na lokalitu nemovitosti,“ pokračuje Marcela Kotyrová a doplňuje: „Bohužel živelní katastrofy odkrývají i chyby, jež klienti při sjednání pojištění dělají. Nejčastější z nich je podpojištěnost majetku, které se ukazuje jako problém zejména u zastaralých pojistných smluv. Živly se nepojištěným ani špatně pojištěným objektům nevyhýbají, je v zájmu každého z nás si smlouvu zkontrolovat, případně aktualizovat.“

Formou elektronické brožury nabízí ČAP veřejnosti kompletního průvodce majetkovým pojištěním, zaměřeným zejména na pojištění proti živlům. Tato publikace obsahuje všechny nezbytné kroky od výběru a sjednání pojištění až po řešení vzniklé škodní události.  Zároveň obsahuje celou řadu informací k jednotlivým živelním rizikům, důležitých upozornění a rad, jak postupovat v případech konkrétní pojistné události.

V pořadí již čtvrtá informační příručka pro veřejnost, kterou ČAP vydala, je v elektronické podobě volně ke stažení na webových stránkách ČAP (www.cap.cz) v sekci Formuláře a brožury.

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.28 Aktuální výše Hypoindexu

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.