Pátek 22. února. Svátek má Petr.

Nedobrovolných dražeb v roce 2012 opět přibylo

02.01.2013 04:01 Tisková zpráva:

Vzestupnou tendenci sledujeme již několikátý rok. Je to samozřejmě spojené s dlouhotrvající ekonomickou situací, ale také s tím, že banky stále více využívají tento nástroj pro získání svých pohledávek. Letos opět předpokládáme další nárůst nedobrovolných dražeb, který dle našich odhadů bude obdobný jako v roce minulém,“ komentoval Radim Hasman, předseda představenstva Eurodražby.cz.

Nedobrovolné veřejné dražby iniciuje věřitel, většinou banka, mající na nemovitosti zástavu, aby uspokojil své pohledávky. Jedná se především o případy, kdy dlužníci nejsou schopni splácet hypotéční a spotřebitelské úvěry.

Od nového roku umožňuje novela zákona o veřejných dražbách provádět veřejné dražby, dobrovolné i nedobrovolné, elektronicky. Na rozdíl od exekučních dražeb, to zatím nebylo u veřejný dražeb povolené. Jejich výhodou je ještě větší transparentnost, dostupnost, časová nenáročnost a flexibilita. Elektronické veřejné dražby přinesou výhody pro všechny zainteresované. Účastníci budou moci licitovat z pohodlí svého domova. Lepší dostupnost  přinese i vyšší zájem o dražené nemovitosti, a tím pádem i vyšší finální cenu, což ocení především dlužník, který tak pokryje větší část svých pohledávek.

„Je to krok správným směrem, reaguje na současné trendy, kdy se vše posouvá na internet. Věřím, že s elektronizace veřejných dražeb, zpřístupní tento prodejní kanál širšímu okruhu lidí. Odpadne cestování a případný stres,” dodal Radim Hasman

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *