Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Největší riziko vloupání hrozí obyvatelům Prahy, Kladna a Teplic. Nejbezpečnějšími jsou naopak Jindřichův Hradec a Domažlice.

07.08.2008 04:08 Tisková zpráva: ČSOB Pojišťovna

Podle policejních statistik patří hlavní město spolu s Kladnem a Teplicemi k nejméně bezpečným lokalitám vzhledem k počtu vloupání do domácností. Nebezpečnějšími okresy jsou naopak Jindřichův Hradec, Domažlice a Rokycany.

Okresy s největším počtem vloupání

 

Okresy s nejmenším počtem vloupání

Okres

Průměr (2006/2007)

 

Okres

Průměr (2006/2007)

Praha

218

 

Domažlice

28,5

Kladno

203

 

Jindřichův Hradec

27,5

Teplice

193,5

 

Rokycany

32

Most

173,5

 

Plzeň – sever

33

Plzeň

158

 

Písek

34

Mladá Boleslav

152,5

 

Tachov

39

České Budějovice

136,5

 

Český Krumlov

39,5

Kolín

132,5

 

Klatovy

45,5

zdroj: statistiky Policie ČR, ČSOB Pojišťovna

Tato čísla potvrzují i statistiky ČSOB Pojišťovny. Z těch zároveň vychází, že kromě letních měsíců, kdy lidé odjíždějí na dovolené, patří mezi rizikové období také prosinec a říjen.

Vzhledem k nelichotivým statistikám vloupání doporučuje ČSOB Pojišťovna kromě uzavření pojištění domácnosti dodržovat i základní bezpečnostní pravidla:

  • neupozorňujte zbytečně na svoji nepřítomnost okolí
  • při odjezdu na dovolenou požádejte přátele, aby v době vaší nepřítomnosti na domácnost dohlédli
  • nechte si vybírat poštovní schránku
  • doporučujeme v bytě instalovat elektronické zařízení, které umožňuje v nepravidelných časech zapínat světla a tak udržovat zdání, že byt je obydlen
  • používejte vhodný bezpečnostní zámek*

Pojištění domácnosti nutně neznamená pouze pojištění příslušenství bytu. Kromě samotného obydleného prostoru jsou součástí pojištění Domov Expres u ČSOB Pojišťovny také věci v garážích. A to i v takové, která se nachází na jiném místě než pojištěná domácnost. Dalším benefitem je také možnost pojištění jízdního kola, které je následně chráněné i mimo budovu.

*K jednoduchému označení bezpečnosti vybraného zámku slouží označení Pyramidou bezpečnosti. Ta je garantována Českou asociací pojišťoven. Pyramida jednoduše označuje bezpečnost zámku značkou a číslem na obalu zámku a dělí je do čtyř skupin podle stupně bezpečnosti."

Tisková zpráva ČSOB Pojišťovny