EUR 23.830

USD 22.271

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 15.8 %

EUR 23.830

USD 22.271

29. 06. 2009

0 komentářů

Nejvíce pojistných podvodů bývá odhaleno v Praze. V „hitparádě podvodů“ vedou fingované dopravní nehody

 


 

Podle statistik za loňský rok bylo nejvíce pojistných podvodů odhaleno v Praze (měřeno dle hodnoty pojistného plnění). Stejný trend pokračuje i v průběhu prvního pololetí letošního roku. Zatímco za celý loňský rok byly v Praze odhaleny pojistné podvody za třináct milonů korun, v letošním roce to bylo 3,5 milionu korun. Poměr k celkovému počtu pokusů zůstává však na téměř stejné úrovni jako v loňském roce. Naproti tomu Karlovarský kraj se stejně jako v celém loňském roce drží na pozici kraje s nejmenším výskytem takových pokusů. 
  

zdroj: ČSOB Pojišťovna

Celkem bylo od začátku roku provedeno 167 kontrolních šetření. Celkově bylo uchráněno 17 milionů korun. Oproti stejnému období z loňského roku jde o hodnotu menší o 6 milionů korun. Nepotvrzuje se tak, že by se kvůli složitější finanční situaci jednotlivců i podniků razantním způsobem zvýšil počet pokusů o pojistný podvod. 

Oproti očekávání nedošlo ani ke zvýšení počtu podvodů v oblasti životního pojištění. „V hitparádě pokusů o pojistný podvod stále vedou fingované dopravní nehody nebo fingovaná odcizení vozidel. Kromě povinného ručení a havarijního pojištění se ale s podvody často setkáváme také například u podnikatelských pojištění nebo u pojištění domácností,“ řekl Zdeněk Horáček, vedoucí oddělení forenzního auditu ČSOB Pojišťovny, které se na odhalování pojistných podvodů zaměřuje.

Kuriózní případ pojistného podvodu:

REKLAMA

Údajný poškozený nahlásil na oddělení likvidací škodu na svém osobním automobilu. K údajné dopravní nehodě  mělo dojít tím, že poškozeného známý, který bydlí v sousední vesnici, při parkování odřel blatník a bok stojícího vozidla poškozeného.  

Likvidátor, který byl právě nedaleko, přijel k nehodě dříve než bylo domluveno. Poškozeného doma nezastihl, jeho vozidlo však k údivu likvidátora stálo nepoškozené před domem. Likvidátor si tedy nafotil netknuté vozidlo a snímky poslal do pojišťovny. Druhý den poškozený souhlasil s návštěvou likvidátora. Po přijetí na smluvené místo mu údajně poškozený klient ukázal nabourané vozidlo.

Údajně poškozený byl konfrontován s fotografiemi pořízenými předchozího dne. Na nich stojí vozidlo nepoškozené a to v době po nahlášení nehody. Klient nakonec provedl přiznání, že nehodu nefingoval. Chtěl se tak pomstít svému známému, protože se začal ucházet o stejnou ženu jako on.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.37 Aktuální výše Hypoindexu

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.