Pátek 20. října. Svátek má Vendelín.

Nejvíce si na zimní dovolenou lidé půjčují v Ústeckém kraji a na Ostravsku

14.02.2017 03:02 Tisková zpráva:

Jarní prázdniny jsou po Vánocích druhou vlnou mimořádných výdajů. Podle průzkumu pro nezávislý srovnávač půjček kdodalip.cz po ní sáhne řada Čechů. Nejvíce z Ústeckého a Ostravského kraje, kde ji na zimní dovolenou využívá každý třetí. Naopak v Praze a Středočeském kraji si na hory půjčuje pouze 15 % Čechů.

„Průzkumu, který probíhal v rámci všech krajů České republiky, se celkem zúčastnilo 1130 respondentů,“ říká projektový manažer Viktor Kodeš. Z výsledků vyplývá, že 70 % dotázaných plánuje dovolenou na horách. Téměř polovina z nich právě v únoru, kdy má většina škol jarní prázdniny. Nejoblíbenější jsou české hory, na které se vydá 62 % lidí, následuje Slovensko (17 %) a Rakousko (10 %). Podle údajů ERV Evropské pojišťovny vyráží Češi za zimními radovánkami nejčastěji na 4 dny.

41 % z nás si nejraději pronajme pokoj nebo apartmán v klasické horské chalupě. Každý třetí si pak rád dopřeje služby penzionu a pouze dva lidé z deseti vyžadují hotelový servis.

Průměrně si na lyžovačku v Čechách připravíme 4 820 korun, pokud vyrážíme do zahraničí, počítáme se zhruba dvěma tisíci navíc.

Dovolená na dluh

V dnešní době, kdy jsme již zvyklí běžně využívat různé druhy půjček, roste zájem o půjčku i na dovolenou. „Tento trend nejvíce zaznamenáváme v Ústeckém a Ostravském kraji, kde po půjčce sáhne 43 % dotázaných. Naopak v Praze a Středočeském kraji ji na dovolenou využije pouze 15 % lidí,“ říká Viktor Kodeš. Z výsledků průzkumu dále vyplývá, že 28 % lidí půjčku na dovolenou využívá opakovaně.

Pozor na zbytečné zadlužení

„Při výběru půjčky bychom ale nikdy neměli podlehnout euforii a zbytečně se zadlužit. Vždy je nutné zvolit takovou půjčku, o které víme, že ji bez problému splatíme,“ radí Viktor Kodeš.

Pro výběr vhodného finančního produktu je vhodné využít online srovnávače, které vyfiltrují kvalitní poskytovatele půjček a dle zadaných parametrů doporučí toho nejvhodnějšího.

Tisková zpráva: Kdodalip.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *