Pondělí 10. prosince. Svátek má Julie.

Nezávislé tržiště hypoték Honzovahypoteka.cz slaví jeden rok, uživatelé přes něj poptali hypotéky za 11,5 mld. Kč. Zajímá je hlavně úrok, kvalita služeb a rychlost vyřízení.

18.08.2010 10:08 Tisková zpráva:

Uživatelé mají velmi dobrý důvod poptávat hypotéky právě přes Honzovahypoteka.cz. Průměrná úroková sazba hypoték, uzavřených přes toto tržiště je díky volné soutěži bank a poradců o 0,48% nižší než je průměr v ČR dle Hypoindexu (k 1.7.2010). Navíc uživatelé mohou velmi dobře posoudit kvalitu poradců i finančních ústavů, jejichž práce je uživateli pravidelně hodnocena. Celý trh s hypotéčními produkty klesl od rekordního roku 2007 o 50%, úrokové míry klesly téměř o 1%, ale naopak o 20% stoupl počet žadatelů, kteří žádají o hypotéku online. To je hlavní důvod, proč zástupci Honzovahypotéka.cz plánují další silný růst svého nezávislého tržiště.

,,Honzovahypoteka.cz je stále jediným skutečně nezávislým tržištěm hypoték, kde působí téměř 500 nezávislých poradců, většina největších finančně poradenských firem a všech 17 bank a stavebních spořitelen“, říká Jiří Paták, výkonný ředitel Honzovahypotéka.cz a pokračuje: „V dalších letech plánujeme rozšířit řady žadatelů tak, aby poptávali hypotéky v objemu 4,5 mld. Kč měsíčně. Dále rozšířit řady poradců, především v okrajových regionech ČR a nadále tlačit na vysokou kvalitu služeb, nízkou cenu a transparentní podmínky“.