Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

Nová centrála VIG ČR získala unikátní certifikát za šetrnost k přírodě

09.05.2012 04:05 Tisková zpráva: Kooperativa pojišťovna

„Komisi uchvátil například unikátní obvodový plášť budovy s vertikálními sklobetonovými pilastry, které fungují jako slunolamy. Dále chlazením budovy, které využívá vltavskou vodu, a v neposlední řadě také vnitřní komfort budovy,“ říkál Rick Fedrizzi, prezident organizace U. S. Green Building Council, která certifikáty vydává.

K získání certifikátu nestačí jen subjektivní dojem komise, ale počet bodů, které v jednotlivých kategoriích hodnocená budova získá. A centrála VIG ČR se s 87 body z teoretických 110 možných stala evropským premiantem.

Hodnocení v rámci certifikace LEED je velmi komplexní. Samozřejmě se nehodnotí jen úspornost provozu budovy, ale jde i o to, jak se budova zasadí do prostředí, jak zasahuje výstavba do běžného života lokality a podobně. „Museli jsme tedy například staveniště osít trávou, aby se z něj neprášilo do okolí, nebo jsme překládali odváženou zeminu na čisté nákladní vozy na hranici staveniště, abychom neznečišťovali okolní silnice. Všechny tyto detaily se promítají do hodnocení“, popisuje některá z opatření Jaroslav Suk, manažer projektu výstavby nové centrály VIG ČR.          

Budova bude sloužit jako centrála pojišťovně Kooperativa a České podnikatelské pojišťovně. Běžní návštěvníci se mohou podívat do pasáže, která tu vznikla a propojuje chodník s lávkou přes Rohanské nábřeží.    

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *