Pátek 25. června. Svátek má Ivan.

O Vánocích se přepraví největší množství balíků v historii

08.12.2015 02:12 Tisková zpráva:

„Na vánoční sezónu jsme se připravili již v létě, kdy jsme investovali do rozšíření kapacity třídícího centra o dalších 50 % a rozšířili náš tým o 20 % zaměstnanců.,“ uvádí Pavel Včela, ředitel české pobočky GLS, a dodává: „nově zbudovaná hala nám umožní poskytnout přístřeší i pro charitativní projekt Daruj hračku. V rámci této sbírky již popáté v řadě bezplatně převážíme přes 5 000 dárků do dětských domovů a ústavů sociální péče.“

Rok 2015: 81 miliard pro české e-shopy

Podle internetového srovnávače Heureka letos Češi utratí v 36 800 tuzemských internetových obchodech 81 miliard korun. To je o 21 % více než vloni. Nejčastěji si Češi pořizují přes internet oblečení a obuv.

Výrazně roste i obliba zahraničních e-shopů

Útraty Čechů budou letos rekordní i na zahraničních e-shopech. Za celý rok 2014 u nich Češi utratili 13,3 miliardy korun. Během prvního pololetí 2015 jim podle Sdružení pro bankovní karty Češi odeslali již 8,6 miliardy korun, což potvrzuje i nárůst importních balíků v síti české GLS. Velmi populární jsou e-shopy z Británie. Dalšími oblíbenými internetovými obchody jsou lucemburské a irské. V Evropské unii nakupují přes internet nejvíce Britové a Dánové. V obou zemích má s e-shopy zkušenost téměř 80 % obyvatel.

GLS je v sezoně nejlepším dopravcem v Německu

Podle testu společnosti DtGV, který byl prováděn ve spolupráci s německou televizí N24, je přepravní firma GLS nejspolehlivějším a nejrychlejším dopravcem balíků v Německu. GLS během testu doručilo balík nejrychleji, stačilo k tomu necelých 17 hodin. Nejpomaleji doručený balík konkurenčního přepravce dorazil ke svému příjemci až za 5 dní. Testováno bylo celkem 9 dopravců, přes každého anonymní testující poslali 10 balíků.

1 komentář k článku “O Vánocích se přepraví největší množství balíků v historii”

  1. Helena Sklenarova napsal:

    Jsem op ravdu zvědavá na letošní rok. N trhu je spoustu balikovych přepravcu a myslím, že už by neměly být problémy s dobou dodání do Vánoc. Ale stejně raději budu odesílat s časovým předstihem. Prosím o info, jestli nemáte někdo zkušenost s posilanim balíku přes http://olzalogistic.cz ? A jaké mají dodací lhůty před Vánoci? Dekuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *