Pondělí 17. prosince. Svátek má Daniel.

Objem realizovaných transakcí společnosti FINEP za rok 2010 přesáhl 3,6 mld. korun

20.01.2011 12:01 Tisková zpráva: FINEP HOLDING

V roce 2010 prodala společnost FINEP na 500 bytů a uvedla do prodeje přes 200 nových bytů v projektech Bytový park Prosek I/II, Britská čtvrť II ve Stodůlkách a Bydlení Nad Přehradou v Hostivaři. „Jsem rád, že se nám podařilo udržet se na špici díky novým rezidenčním projektům a inovativním produktům. Jako první jsme uvedli na trh nové vybavené byty, které jsou ihned připravené k nastěhování. V oblasti rezidenčních projektů se nám podařilo dosáhnout celkového objemu prodejů ve výši 1,86 mld. korun,“ říká Tomáš Pardubický, generální ředitel společnosti FINEP Holding SE.

V loňském roce byl FINEP úspěšný také v oblasti kancelářského developmentu a dostal se na pozici lídra i v tomto segmentu. „V závěru roku jsme po dlouhých vyjednáváních uskutečnili jednu z největších nemovitostních transakcí na českém trhu za poslední tři roky. Společnosti CPI jsme prodali dvě kancelářské budovy v projektu City West. Objem této transakce se pohyboval ve výši 1,8 mld. korun,“ dodává Tomáš Pardubický. Kancelářský komplex City West získal v letošním roce řadu prestižních ocenění, mimo jiné i titul Nejlepší kancelářský projekt CIJ Award 2010 a třetí místo v ocenění Best of Realty.   

Ani v letošním roce nepředvídá FINEP zásadní změny na trhu rezidenčního bydlení. „Očekáváme, že se v letošním roce situace v developmentu výrazně nezmění. Poptávka se pravděpodobně zvedne vlivem plánovaného zvýšení sazby DPH od roku 2012, ale půjde o krátkodobý efekt. Ceny bytů před změnou DPH zůstanou na stejné cenové úrovni, maximálně se zvýší o míru inflace,“ odhaduje Michal Kocián, zakladatel a předseda představenstva FINEP Holding SE, a dodává: „Všeobecně platí, že kvalitní nemovitost v dobré lokalitě s dobrou dostupností se dále bude prodávat bez problémů, u méně kvalitních projektů musí prodávající počítat s delším časovým horizontem.