Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

Od nového roku veřejné dražby elektronicky

17.12.2012 03:12 Tisková zpráva:

„Lidé kupují všechno možné na internetu a poptávka po elektronických službách se v posledních letech stále zvyšuje i v oblasti nemovitostí. Je to krok správným směrem, reaguje na současné trendy, kdy se vše posouvá na internet. Elektronické dražby přinesou výhody pro všechny zainteresované. Účastníci budou moci licitovat z pohodlí svého domova, kanceláře nebo třeba i během dovolené, odpadne jim cestování a náklady s tím spojené. Lepší dostupnost znamená i vyšší zájem o dražené nemovitosti, a tím pádem i vyšší finální cenu, což ocení především dlužník, který tak pokryje větší část svých pohledávek,“ uvedl Radim Hasman, předseda představenstva společnosti Eurodražby.cz.

U elektronických dražeb se mění pouze způsob licitace. Zájemci se již nepotkávají fyzicky v dražební místnosti, ale na webovém portále. Ostatní principy veřejných dražeb zůstávají stejné.

Přitom prioritní úkol dražby, a to dosažení maximální možné ceny pomocí soupeření zájemců, je zachován. Elektronická licitace přináší také vyšší transparentnost prodeje, jeho flexibilitu a rychlost. To potvrzují stovky nemovitostí prodaných v elektronických dražbách prováděných již několik let exekutory.

„První elektronické dražby máme naplánovány na začátek února 2013. Chceme je tedy uskutečnit v nejbližším možném termínu. Při vytváření systému pro elektronické dražby jsme vycházeli z našich zkušeností z provozování aukcí a exekučních dražeb na našem internetovém portále,“ dodal Radim Hasman.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *