EUR 25.255

USD 23.195

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.255

USD 23.195

03. 07. 2009

0 komentářů

Odhady české pojišťovny na škody z povodní už překročily půl miliardy korun

 


 

Nejvíce postiženými regiony jsou Moravskoslezský a Olomoucký kraj, v Čechách pak Jihočeský.  Hlášení z oblastí Moravy postupně odeznívá, naopak jsou očekávána lokálně z dalších částí republiky, aktuálně ze středních Čech a jižní Moravy.

Svým rozsahem jsou škody občanů velmi různorodé – od zaplavených sklepů až po totální. Přidávají se k nim i újmy, které záplavy z přívalových srážek a povodně doprovázely – z krupobití, pádů předmětů či úderů blesku. Již dnes se počítá s více než 100 obytnými objekty, které se nebudou opravovat a budou určeny k demolici.

Na Moravě jsou kromě velkých škod na infrastruktuře a obecním majetku evidovány i rozsáhlé zemědělské škody, a to na porostech v blízkosti vodních toků hlavně na Vsetínsku, Novojičínsku a Přerovsku. Z jižních Čech jsou hlášeny škody na uhynulých rybách. 

V tuto chvíli má Česká pojišťovna v postižených oblastech 5krát více pracovníků pro vyřizování škod klientů než v běžném období. Například na Novojičínsku vypomáhají mobilním technikům a likvidátorům jejich kolegyně z přepážek, které jim zajišťují administrativu spojenou s prohlídkami, poskytují rady občanům a pomáhají jim s vyplňováním seznamů poškozených věcí. Škody jsou totiž velmi rozsáhlé a jejich zmapování trvá i několik hodin. Pro zjednodušení a zrychlení likvidace poslala Česká pojišťovna od začátku týdne do postižených míst 500 kusů jednorázových fotoaparátů spolu s formuláři na seznam poškozených věcí a pokyny, jak postupovat.

V současné době jsou klientům vypláceny zálohy a ti, kteří mají uzavřeny  platné pojistné smlouvy, mohou kromě nich získat také příspěvek na náhradní ubytování, pokud se jejich dům po záplavách stal neobyvatelným. 

REKLAMA

Do postižených oblastí doručila Česká pojišťovna také humanitární pomoc s čerpadly, čistícími a desinfekčními prostředky a akutně pomohla i s řešením problémů s pitnou vodou v obcích na Novojičínsku, kam dopravila prostředky na čistění dvou tisíc studní.

Na všech kalamitních místech se bude pracovat i o nadcházejícím prodlouženém víkendu. V provozu bude také linka Klientského servisu 841 114 114, kam mohou klienti hlásit své škody nebo získat potřebné informace. Formuláře na hlášení škod jsou k dispozici také na internetových stránkách ČP – www.ceskapojistovna.cz, kam je možné on-line vkládat také dokumenty k pojistné události, například fotografie, faktury a další.

Nejpostiženější okresy z hlediska počtu škod nahlášených ČP 

Nový Jičín – 2080

REKLAMA

Jeseník – 915

Přerov – 553

Vsetín – 317

Strakonice – 288

REKLAMA

České Budějovice – 220

Prachatice – 206

Hodonín – 161

Klatovy – 155

V ostatních okresech republiky počty registrovaných škod nepřekročily stovku.

Přestože současné povodně jsou pro klienty i Českou pojišťovnu kalamitou, nemají takový rozsah, jako povodně roku 1997 nebo 2002. V roce 1997 při povodních na Moravě a ve východních Čechách Česká pojišťovna vyplatila na pojistných plněních přes 5 miliard korun, v roce 2002 to byla částka téměř dvojnásobná. Pracovníkům ČP prošlo v souvislosti s velkou vodou před sedmi lety rukama přes 53 tisíc pojistných událostí.

Česká pojišťovna je součástí Generali PPF Holdingu B.V., který působí ve 14 zemích střední
a východní Evropy. Generali PPF Holding spravuje prostřednictvím svých dceřiných společností aktiva ve výši přes 12 miliard euro a poskytuje v regionu služby více než 10 milionům klientů. Generali PPF Holding má sídlo v Nizozemsku a jeho hlavní organizační pobočka sídlí v České republice v Praze. Generali PPF Holding B.V. je společný podnik Assicurazioni Generali (podíl 51 %) a PPF Group (49 %).

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.