Pátek 15. ledna. Svátek má Alice.

Park vědy v Roztokách byl uveden do provozu

27.08.2014 10:08 Tisková zpráva: Trigema

„Park vědy je již druhým technologickým parkem, který skupina Trigema v Roztokách otvírá. S ohledem na ohlas, který přinesl Vědeckotechnický park, jsme se rozhodli vědu a výzkum v této oblasti dále rozvíjet a podporovat. Nový park bude synergicky doplňovat ten stávající a nabídne mnoho nových pracovních míst pro kvalifikované pracovníky z Prahy a Středních Čech,“ komentoval spuštění projektu generální ředitel společnosti Trigema Marcel Soural.

Projekt PV Roztoky je ještě ambicióznější než jeho předchůdce a výzkumníkům nabídne nejen lehké a těžké výzkumné laboratoře, ale i administrativní zázemí, podzemní parkovací stání, nebo zelenou střešní terasu pro chvíle oddychu.
Architektonicky jde o zajímavou stavbu, která využívá široké spektrum úsporných technologií a jejíž provoz je šetrný k životnímu prostředí. Standardem jsou výkonné rekuperační jednotky, které omezují tepelné ztráty vzniklé větráním, využití tepelných čerpadel, nebo maximální využití denního světla prostřednictvím důmyslných světlíků. Automatické senzory zajišťují optimální využití venkovních žaluzií, retenční nádrže zase zužitkování užitkové dešťové vody.

V tuto chvíli probíhá postupné předávání a stavba bude v průběhu roku ve zkušebním provozu, během kterého budou probíhat měření akustických a dalších hodnot a park bude postupně vybavován výzkumnými technologiemi.
Investiční výstavba vědeckotechnického parklu v Roztokách je dotována z Operačního programu Podnikání a inovace – program Prosperita, který je financovaný ze strukturálních fondů EU a ze státního rozpočtu ČR. Cílem Parku vědy je vytvořit příznivé prostředí pro inovační firmy a poskytovat jim služby a prostory umožňující spolupráci mezi vysokými školami či výzkumnými organizacemi a podnikatelskou sférou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *