Neděle 16. prosince. Svátek má Albína.

Po loňských rekordních prodejích CENTRAL GROUP plánuje letos zařadit do nabídky dalších 940 nových bytů a domů v sedmi lokalitách v Praze

30.01.2012 04:01 Tisková zpráva: CENTRAL GROUP

 

V letošním roce plánuje CENTRAL GROUP do prodeje zařadit dalších 940 nových bytů a rodinných domů v sedmi lokalitách v Praze a okolí. Úplnou novinkou budou nové byty v Praze 10 – Horních Měcholupech (304 bytů v 1. etapě) a Praze 4 – Kamýku (178 bytů v 1. etapě). Do prodeje budou také zařazeny další etapy bytů v Letňanech (247 bytů), Zličíně (115 bytů) a Pitkovicích (58 bytů). Co se týká rodinných domů, úplnou novinkou v nabídce CENTRAL GROUP budou velmi moderně řešené domy v Praze 10 – Pitkovicích (29 domů v 1. etapě). Do prodeje firma také zařadí další malou etapu rodinných domů v Brandýse u Prahy (9 domů).

Přestože ekonomická situace České republiky ani celé Evropy není právě v té nejlepší kondici, je společnost CENTRAL GROUP ohledně zájmu o její byty a rodinné domy velmi optimistická. Pro tento optimismus má tři důvody – nízké úroky hypoték, další očekávané zvýšení DPH a zejména velmi příznivé ceny svých bytů, domů a parcel. U všech svých nabízených nemovitostí poskytuje firma garanci nejlepší ceny.

Velmi příznivé ceny, které jsou nyní na svém dně, jsou dány jednak snížením marže na minimum a také výrazně nižšími cenami stavebních prací od dodavatelů. Ceny stavebních dodávek u nově zahajovaných staveb se oproti předkrizovému období průměrně snížily o 20-30   %. „Další cenové zvýhodnění jsme schopni s dodavateli v některých našich lokalitách dohodnout také díky urychlení splatnosti za provedené stavební práce z našich volných kapitálových zdrojů. A tuto cenovou výhodu pak můžeme přenést na klienty,“ říká šéf CENTRAL GROUP Dušan Kunovský. „Velký objem výstavby nám umožňuje účtovat jen minimální marže a získat velké množstevní slevy. Díky nízkým cenám prodáme výrazně více než ostatní developeři. A věřím, že již brzy dosáhneme 40% podílu na trhu,“ dodává Kunovský.     

Současná složitá ekonomická situace s nejasnými vyhlídkami paradoxně prodeji nových bytů pomáhá. Lidé se začínají obávat o své úspory, přestávají věřit bankám a přemýšlí, jak své peníze bezpečně investovat. „V posledních měsících si stále více klientů kupuje novou nemovitost ne pro vlastní bydlení, ale jako bezpečnou investici svých úspor. A je to logická úvaha. Vždy v historii platilo, že v době velkých krizí bylo nejbezpečnější uložit své úspory do nemovitostí, případně do drahých kovů,“ hodnotí současnou situaci Kunovský.