Pátek 06. prosince. Svátek má Mikuláš.

Počet návštěvníků maloobchodních nemovitostí STOP SHOP a VIVO! společnosti IMMOFINANZ podstatně vzrostl na více než 142 milionů

12.03.2019 04:03 Tisková zpráva:

V roce 2018 zaznamenala společnost IMMOFINANZ výrazné zvýšení počtu návštěvníků svých maloobchodních nemovitostí: nákupní parky STOP SHOP a obchodní centra VIVO! s pronajímatelnou plochou přesahující 800.000 m2 navštívilo více než 142 milionů zákazníků. To představuje nárůst o zhruba 20 milionů návštěvníků, tj. o 16,7%, oproti předchozímu roku. Na srovnatelné bázi, tedy po očištění o akvizice, prodeje a dokončení, vzrostl počet návštěvníků o 4,8% na přibližně 128 milionů. Maloobchodníci provozující své obchodní jednotky v nákupních parcích a obchodních centrech IMMOFINANZ dosáhli meziročního růstu hrubých tržeb o téměř 5,0%.

„Tyto vynikající ukazatele frekvence (návštěvnosti) a tržeb potvrzují úspěch naší politiky v oblasti maloobchodu, která je orientovaná na zákazníky. 142 milionů návštěvníků zaznamenaných v roce 2018 se téměř rovná celkovému počtu obyvatel našich čtyř hlavních trhů: Rakouska, Německa, Polska a České republiky,“ vysvětluje Dietmar Reindl, výkonný ředitel (COO) společnosti IMMOFINANZ. „Na základě průměrných tržeb za metr čtvereční dosáhli loni maloobchodníci v našich komplexech STOP SHOP a VIVO! úctyhodných tržeb ve výši přibližně 1,6 miliardy eur.“

Tento pozitivní trend se odráží i ve srovnatelných příjmech společnosti IMMOFINANZ z maloobchodního segmentu, které, po očištění o akvizice, prodeje a dokončení, zaznamenaly v roce 2018 nárůst o 4,1%.

„Naši nájemci oceňují standardizované a decentralizované nákupní formáty, které jsme vyvinuli pro nemovitosti STOP SHOP a VIVO!. Tyto koncepty představují dobrou hodnotu za vynaložené prostředky a vysokou kvalitu a jsou obecně uznávány – a to v lokalitách devíti zemí,“ dodává Gerald Grüll, ředitel Oddělení správy aktiv společnosti IMMOFINANZ. K největším nájemcům v maloobchodním sektoru patří špičkové nadnárodní špičkové značky jako H&M, C&A, Deichmann, KiK, dm, Takko, JYSK, LPP, skupina Inditex, CCC, Pepco a NewYorker.

Silné značky tvoří základ pro plný pronájem nově otevíraných nemovitostí a atraktivních akvizic

Dva plně pronajaté developerské projekty společnosti IMMOFINANZ – STOP SHOP Požarevac a STOP SHOP ve Vršaci v Srbsku s celkovou plochou přibližně 15.500 m2 – byly otevřeny v roce 2018. V listopadu 2018 společnost IMMOFINANZ rovněž oznámila akvizici osmi maloobchodních parků ve Slovinsku, Srbsku a Chorvatsku, které ještě nejsou zahrnuty v údajích roku 2018 týkajících se frekvence (návštěvnosti). Portfolio STOP SHOP nyní pokrývá 80 míst v devíti zemích, která mají zhruba 564.000 m2 pronajímatelné plochy a vzhledem k obsazenosti 98,8% jsou plně pronajata. Deset obchodních center VIVO! společnosti IMMOFINANZ představuje téměř 304.000 m2 a je také plně pronajato – obsazenost činí 97,9%.

V současnosti jsou budovány dvě jednotky STOP SHOP v Polsku a Srbsku: nové nákupní parky ve městech Siedlce a Sremska Mitrovica budou mít přibližně 18.000 m2 pronajímatelných ploch.

Maloobchodní nemovitosti společnosti IMMOFINANZ

Na konci prosince 2018 pokrývalo maloobchodní portfolio 93 nemovitostí v Rakousku, České republice, Maďarsku, Slovensku, Rumunsku, Polsku, Srbsku, Slovinsku a Chorvatsku, přičemž jeho hodnota činila 1,47 miliardy eur. Z toho je celkem deset komplexů provozováno pod značkou VIVO! a 80 jako STOP SHOP. Celková obsazenost dosahuje 98,2%.

Nákupní parky STOP SHOP nabízejí širokou škálu produktů za výhodné ceny. Díky dobrému dopravnímu spojení a dostatečným parkovacím plochám se soustřeďují na „chytré nakupující“, kteří ocení snadnou dostupnost. Obchodní centra VIVO! přinášejí nekomplikovaný zážitek z nakupování pro celou rodinu, stejně jako vyvážený mix segmentů s celou řadou zábavných a rekreačních aktivit.

Tisková zpráva IMMOFINANZ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *