Úterý 19. ledna. Svátek má Doubravka.

Počet vykradených domácností v létě roste

25.06.2012 11:06 Tisková zpráva: Slavia pojišťovna

Ze statistik Policie ČR vyplývá, že v létě roku 2011 (3. čtvrtletí) narostl v porovnání   s 2. čtvrtletím (jaro) počet vykradených domácností o 14 % u bytových jednotek a o 12 % u rodinných domů. Lidé právě v letním období častěji opouští své domovy, které se stávají snadnou kořistí zlodějů. „Průměrná škoda u rizika odcizení a vandalismu se pohybuje okolo 10.000 Kč. Výjimkou však nejsou ani škody v řádech desítek tisíc korun. Naši klienti při krádežích nejčastěji přicházejí o elektroniku jako televize, počítač, laptop, mobil, ale také o šperky a peníze. Pojištění proti odcizení nabízíme již v základním balíčku obsaženém v pojištění majetku DOMOV+,“ říká Maxim Beliavski, produktový manažer majetkového pojištění Slavia pojišťovny.

Čím vyšší zabezpečení, tím vyšší limity pojistného plnění

Ve všech případech, kdy pojišťovna uhradí škodu, však musí zloděj při loupeži překonat určitou překážku. Minimálním zabezpečením musí být uzamykatelné dveře s běžným zámkem, v takovém případě Slavia pojišťovna plní až do výše 50.000 Kč, u dveří s bezpečnostním zámkem až do 300.000 Kč. U domů či bytů s vysokým stupněm zabezpečení a napojením na alarm či pult centrální ochrany může klient získat náhradu škody až do výše 1,2 mil. Kč. Pojistit lze i méně obvyklé vybavení domácnosti, jako jsou věci zvláštní umělecké nebo historické hodnoty, starožitnosti, sbírky zbraní a střeliva atd. Na tento majetek se však vztahují jiné pojistné limity, proto se doporučuje hodnotu takových věcí specifikovat v pojistné smlouvě jednotlivě.

Nepříjemné překvapení

„Loni v srpnu nás po návratu z dovolené z Chorvatska čekala pořádná nepříjemnost. Náš byt si totiž vytipoval zloděj. Že je něco špatně jsme poznali už podle poškozených dveří, kde byl zničen i bezpečnostní zámek. Bydlíme v bytě 3+1, který se jako jediný nachází v posledním patře cihlového bytového domu v Praze. Nikdo ze sousedů si proto ničeho nevšiml. V bytě jsme pak zjistili, že si zloděj odnesl dvě televize, DVD přehrávač, přijímač satelitu, počítač a našel také hotovost v řádu několika tisíc Kč. Při hledání cenností zároveň poškodil dvě skříně.  Škodu jsme odhadli na 90.000 Kč. Domácnost jsme měli pojištěnou u Slavia pojišťovny, kam jsme ihned předali dokumenty k ukradenému vybavení a protokol, který jsme obdrželi od Police ČR.  S ohledem na aktuální cenu dcizené elektroniky (televize byly 4–5 let staré) nám Slavia pojišťovna za ncelý měsíc vyplatila 70.000 Kč. Peníze jsme použili na nákup nového vybavení a opravu poškozených věcí,“ shrnuje zkušenost s vykradením svého bytu pan Michal z Prahy. Pojištění tohoto bytu na pojistnou částku 500.000 Kč klienta vyšlo pouze na 1.032 Kč za rok. 

V rámci základního balíku pojištěných rizik chrání pojištění DOMOV+ od Slavia pojišťovny před živelnými událostmi jako jsou požár, úder blesku, přepětí, vichřice, krupobití a další. Kromě častých škod, které na majetku způsobují živly, je již v základní nabídce služeb myšleno i na loupeže a odcizení. Klient si navíc může sjednat tři příplatkové balíčky. První chrání  před tíhou sněhu nebo námrazy, vodovodní a kanalizační škodou a únikem vody z akvária. Druhý balíček zabezpečí Váš majetek před povodní a záplavou, třetí sníží újmu za vandalismus, graffiti, a to i pokud není zjištěn pachatel a ochrání všechny skleněné výplně.  Klient k pojištění získá zdarma telefonickou asistenci, která mu zorganizuje rychlou a odbornou pomoc. Za 99 Kč ročně si můžete sjednat i technickou asistenci, ta kromě samotné organizace pomoci, zajistí maximálně dvakrát za rok likvidaci havarijního stavu, a to pokaždé až do výše 2.000 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *