EUR 25.235

USD 23.713

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.235

USD 23.713

09. 03. 2009

0 komentářů

Poštovní spořitelně se v roce 2008 na poli úvěrů dařilo

 


 

Podle průzkumu PS si lidé navíc častěji půjčují na smysluplné záměry, které i jim přinášejí dlouhodobější hodnotu – v minulém roce proto vedly půjčky na bydlení či na vzdělání. Objem samotných hypoték meziročně vzrostl dokonce více než trojnásobně. Naopak ubývá například úvěrů na dovolenou.

 „Nabízíme jednoduché a transparentní produkty podle jejich potřeb, a to klienti oceňují. Pro naše stávající klienty máme připravenu širokou škálu předschválených úvěrů, od kreditních karet přes spotřebitelské úvěry až po hypotéky. Díky tomu si u nás naši klienti mohou úvěr vyřídit mnohem snadněji, rychleji a bez zbytečného papírování. I v dalších oblastech klientům zjednodušujeme život: naše spotřebitelské úvěry vycházejí vstříc potřebě flexibility tím, že je klient může kdykoli bez poplatku předčasně splatit. U hypoték pak za klienty sami vyřídíme výpis z katastru nemovitost nebo expresní ocenění bytu,“ zhodnotil zájem o úvěry Jan Slanina, manažer útvaru Úvěry v Poštovní spořitelně.

V roce 2008 Poštovní spořitelna zavedla nový druh kreditní karty – Splátkovou FLEXI kartu. Také díky zájmu klientů o tento produkt se celkový prodej kreditních karet prudce zvýšil.

V době hrozící recese je klienty velmi žádané pojištění schopnosti splácet úvěr, které Poštovní spořitelna nabízí ke spotřebitelským úvěrům a hypotékám. „Kromě základního pojištění pro případ úmrtí nebo plné invalidity navíc PS nabízí také rozšířenou variantu, která pokrývá ještě riziko ztráty zaměstnání a pracovní neschopnosti,“ dodává Slanina.

Poštovní spořitelna nabízí celou škálu úvěrových produktů. Zákazníci tak mohou využít hypotéku, spotřebitelský úvěru na auto, bydlení či vzdělání, stejně jako neúčelový spotřebitelský úvěr, nemluvě o kreditních kartách a povolených přečerpáních účtu. Půjčku lze vyřídit ve finančních centrech Poštovní spořitelny a na všech poštách, k dispozici jsou také finanční poradci ČMSS a možnost si úvěr vyřídit telefonicky přes Klientské centrum či si o něj požádat prostřednictvím celé sítě bankomatů Poštovní spořitelny. Právě možnost vyřídit si půjčku po telefonu anebo na počkání na Finančním centru si klienti v loňském roce oblíbili a proto zde prodej úvěrů v roce 2008 výrazně vzrostl.

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.