EUR 24.710

USD 22.791

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.710

USD 22.791

02. 07. 2009

0 komentářů

Subjekty:
ECM

PPF Group vytvořila s Milanem Janků realitní holding PPF ECM Holding

 


 

Na rozdíl od jiných konkurentů je PPF ECM Holding zastoupen ve všech segmentech realitního trhu, od akvizice pozemků, přes jejich development, stavební činnost až po provoz budov a management investic do realit (real estate private equity a asset management). Tento integrovaný přístup umožní novému holdingu maximalizovat cash flow a značnou část z něj reinvestovat do dalších existujících projektů. Kapitálové reinvestice má usnadnit vznikající specializovaný realitní fond „FCP“ se sídlem v Lucembursku. Umožní akcionářům Holdingu odblokovat část kapitálu vloženého do projektů a současně si nad nimi udržet kontrolu přes majoritní podíl ve specializovaném fondu.

Řízením všech projektů společnosti „PPF ECM Holding“ budou pověřeny expertní týmy „PPF ECM Advisory Company“, dceřiné společnosti Holdingu, která má kanceláře v Praze, Moskvě a Pekingu. Řediteli jednotlivých oblastí se stali Tomáš Krones (střední a východní Evropa), Tomáš Laštovka (Rusko) a Maroš Bréda (Čína), finanční ředitelem a prokuristou Kamil Ziegler.

V portfoliu „PPF ECM Holdingu“ je v době založení 42 projektů. PPF Group do něj převedla  kompletní portfolio svých realitních projektů,  Milan Janků vložil realitní aktiva ECM Group N.V., s výjimkou společnosti ECM REI, a další byznysy či minoritní účasti v projektech, mezi nimi například PSJ, Domus Eventis, Carrefur SK. Majoritní podíl v ECM Group zůstává v držení Milana Janků.

„Integrovaná realizace projektů ve všech jejich fázích, propojení know how ECM a PPF na trhu nemovitostí, vzájemná synergie vytvořená spojením jednotlivých aktiv a finanční síla skupiny PPF, to jsou tři hlavní pilíře dodávající společnému projektu vysokou konkurenceschopnost a přidanou hodnotu. Právě to hovoří pro mé spojení s PPF,“ uvedl Milan Janků, akcionář PPF ECM Holding.

„V současné krizi pro nás oba dává smysl budovat profesionální developerskou platformu, dostatečně silnou k velkým akvizicím a k developmentu, který vyžaduje velký objem profesionálně vedeného financování. Chceme využít příležitostí, které se na realitním trhu, když je teď dole, nabízejí, a jako Skupina na něm dál expandovat,“ říká Jiří Šmejc, akcionář PPF Group N.V.

REKLAMA

Vznik PPF ECM Holdingu se nikterak nedotkne společnosti ECM REAL ESTATE INVESTMENTS A.G. a nebude mít ani vliv na veřejnou obchodovatelnost akcií této společnosti kotovaných na Burze cenných papírů Praha. ECM GROUP N.V. jako většinový akcionář společnosti ECM REAL ESTATE INVESTMENTS A.G. neplánuje jejich stažení z tohoto trhu. Podnikatel Milan Janků si prostřednictvím majoritního podílu v ECM GROUP N.V. i nadále ponechá kontrolu nad ECM REAL ESTATE INVESTMENTS A.G.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.