EUR 25.265

USD 23.672

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.265

USD 23.672

30. 03. 2009

0 komentářů

Prezidentem Asociace realitních kanceláří ČR byl opět zvolen Ing. Jaroslav Novotný

 


 

"Jsem rád, že Valná hromada v diskusi potvrdila dosavadní trend zvyšování kvality služeb poskytovaných členy Asociace. Neustoupili jsme od povinného dodržování Etického kodexu, pravidelné certifikace členů, povinného pojištění odpovědnosti, ani od dodržování schválených standardů činnosti," řekl prezident ARK ČR Jaroslav Novotný.

"Naše Asociace bude i nadále usilovat o změnu legislativy pro provozování realitní činnosti. Kvůli tomu, že jde o volnou živnost, působí na trhu stovky amatérů — se všemi riziky, které to přináší pro klienty. Nechceme omezovat konkurenci, ale navrhujeme zavést licence s podmínkou vzdělání a praxe v oboru, jako je tomu v jiných srovnatelných oborech a v realitní branži v zahraničí," uvedl Miroslav Duda.

Generální sekretář ARK ČR Jan Borůvka informoval o stavu příprav projektu cenových map jako zdroje informací o vývoji cen nemovitostí pro odbornou, ale i laickou veřejnost. Bude se jednat o celorepublikový sběr dat o realizovaných cenách rezidenčních nemovitostí. "Máme přehled o cenách, za jaké jsou nemovitosti nabízeny. Ale skutečné prodejní ceny a výše nájmů se od nabídkových často liší. A právě o realizované ceny je velký zájem u mnoha hráčů na trhu, klienty realitních kanceláří počínaje a státními orgány konče," uvedl Jan Borůvka. Předpokládá se, že s prvními relevantní výsledky sběru dat bude veřejnost seznámena do konce tohoto roku. Valná hromada také potvrdila pokračování spolupráce se zahraničními partnery, zejména se *s*družením realitních asociací při Evropské unii (CEPI/EPAG/CEAB), kde má od ledna 2009 v osobě Jana Borůvky i personální zastoupení v jejím vedení.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.