Pondělí 17. prosince. Svátek má Daniel.

Projekt CITY WEST získal ocenění v Best of Realty 2010

11.11.2010 04:11 Tisková zpráva: FINEP HOLDING

Do 12. ročníku soutěže Best of Realty, ve které hodnotí kvalitu projektů odborná porota složená ze zástupců Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, přihlásil FINEP hned dva své projekty. „Velmi si ceníme ocenění CITY WEST v kategorii Nové administrativní centrum. Ocenění korunuje několik let intenzivních příprav a realizace projektu Západního Města. Projekt CITY WEST nejsou jen strohé kancelářské budovy. Je to fungující lokalita s dobrou dopravní dostupností, obchody a relaxačními zónami.  V rámci projektu jsme vybudovali také Centrální náměstí, kde je i nový vstup do metra,“ říká tisková mluvčí a PR manažerka FINEP Petra Kopecká.

Na architektonickém návrhu administrativní části CITY WEST, se podílela architektonická kancelář AHK Architekti. Siluetě projektu dominuje desetipodlažní budova ve tvaru diamantu. Diamant kompozičně vyvažují další administrativní budovy ve tvaru písmene H se zelenými klidovými zónami. Komplex 7 administrativních kancelářských budov bude mít ve finální fázi celkovou rozlohu 100 000m2 a mezi největší nájemce patří Siemens, Bayer, Okin nebo Interoute.

Do kategorie Rezidenční projekt nominoval FINEP exkluzivní projekt Na Hvězdárně ve Velké Chuchli na Praze 5. Moderní bydlení ve viladomech nabízí unikátní výhled na Prahu. Citlivým členěním jednotlivých domů vznikly v areálu klidné vnitrobloky vyplněné dostatkem zeleně. Zeleň podporuje urbanistické řešení vycházející z kontextu okolní krajiny.   Rezidence Na Hvězdárně skýtá komfortní klidné bydlení ve viladomech, bytových domech nebo švýcarském domě s různorodou skladbou bytů. Vybírat lze z malých studií, ale i mezonetových stometrových bytů.