Úterý 24. října. Svátek má Nina.

Prologis posiluje portfolio v regionu střední a východní Evropy novou akvizicí v Polsku a Maďarsku

17.07.2014 10:07 Tisková zpráva:

Prologis, Inc., globální lídr v oblasti průmyslových nemovitostí, dnes oznámil, že  Prologis European Properties Fund II (“PEPF II”) koupil dvě vysoce kvalitní logistické nemovitosti v Polsku a Maďarsku od Invesco Real Estate.

Zakoupené portfolio sestává z celkem 94 200 metrů čtverečních a je 100 procentně pronajato. Vážená průměrná doba pronájmů činí 6 let. Konkrétně se jedná o:  

  • Nemovitost o rozloze 56 700 metrů čtverečních v Gliwicích v Polsku byla přejmenována na Prologis Park Gliwice.  Budova je pronajata společností Tesco a nachází se v horním Slezsku v centru slezské aglomerace v jednom z klíčových polských trhů vedle křižovatky dvou transevropských dálničních sítí A1 a A4;
  • Prologis Park Budapast-Ullo sestává celkem z 37 500 metrů čtverečních a je pronajat společnosti Auchan. Park se nachází v Maďarsku v Budapešti v blízkosti národního letiště a budapešťského okruhu M0 30 kilometrů od středu hlavního města.

„Tyto dvě nemovitosti pronajaty prémiovým zákazníkům představují skvělý přírůstek do portfolia společnosti Prologis v Polsku a Maďarsku. Obě se nachází v klíčových lokalitách na hlavních obchodních trasách, jejichž důležitost roste v důsledku zvýšení obchodních transakcí na trhu střední a východní Evropy,“ řekl Ben Bannatyne, ředitel společnosti Prologis pro střední a východní Evropu.  

Během obchodních jednání zastupovala prodejce realitní agentura Colliers International.

PEPF II, založený v srpnu 2007, je jedním ze čtyř evropských kolektivních investičních nástrojů spravovaných společností Prologis. K 31. březnu 2014 fond vlastnil 253 nemovitostí o celkové rozloze 5,9 milionu metrů čtverečních o celkové čisté tržní hodnotě 3 595,4 milionu euro.

Prologis ve střední a východní Evropě k 31. březnu 2014 vlastnil a spravoval přibližně 3,7 milionu metrů čtverečních logistických a distribučních prostor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *