EUR 25.290

USD 23.125

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.290

USD 23.125

29. 04. 2009

0 komentářů

Subjekty:
Hyposervis

První kamenný obchod v ČR na refinancování hypoték otevřen

 


 

HypoShop otevírá svůj obchod v době, kdy se předpokládá, že potenciál českého trhu v refinancování hypoték bude kolem 100 mld. Kč a bude se týkat až 40 000 zákazníků, kterým letos končí období fixace úrokové sazby. Mimořádně vysoký počet vyplývá z končícího období tří a pětiletých fixací ze silných období 2004 a 2006. „V roce 2004 a 2006 byly sazby na fixační období jedny z nejnižších. Domníváme se, že velká část ze zmíněných 40 000 lidí zažije ’úrokový šok’, který nemusí být jen v řádu desetin, ale i celých procentních bodů,“ říká Ondřej Roček, jednatel společnosti a spoluzakladatel HypoShopu. Na vysokém počtu klientů se podílí též rok 2008, kdy byly jednoleté fixace oblíbené. Současný ekonomický vývoj může u podstatné části z nich znamenat významný nárůst reálných nákladů na splácení hypoték, 25 – 30 % oproti nákladům, které měli s hypotékou doposud. HypoShop je stejně jako společnost Hyposervis založen na inovativním, maximálně proklientském přístupu, který reflektuje vzniklou situaci na českém trhu a přichází se službou umožňující zlepšení podmínek hypotečních smluv pro desetitisíce klientů.        

Politika bankovních domů vůči jejich současným klientům byla ze strany Hyposervisu soustavně kritizována od roku 2005 a je stále považována za nekorektní. Drtivá většina starých klientů totiž dostává výrazně horší podmínky na další fixační období, než klienti noví. Z tohoto důvodu se společnost rozhodla reagovat založením nové sesterské společnosti s úzkou specializací. „Nevidím důvod, proč by měli lidé doplácet na to, že jim skončila fixační doba. Je zapotřebí klienty lépe informovat o jejich možnostech, v současné době česká veřejnost refinancování hypoték nevnímá dostatečně silně a velmi často je odkázána jen na jeden bankovní institut. Tuto pasivitu chceme změnit v proaktivní přístup, který HypoShop nabízí,“ vysvětlil Ondřej Roček záměry nové společnosti.

HypoShop je první kamenný obchod v České republice, který se zaměřuje výhradně jen na oblast refinancování hypoték. Pro klienty zde bude připraven profesionální tým, který navazuje na úspěšné působení a tradici Hyposervisu a bude se podílet na vytváření speciálních bankovních produktů, které mají maximálně zjednodušit celý proces refinancování. Marketingová kampaň založená na sloganu nenechte se (v)oholit… má za cíl upozornit na převládající nevýhodné podmínky při refixaci úrokových sazeb u hypotečních smluv a otevřít tak debatu u široké veřejnosti nad novými možnostmi, jak využít sílu konkurenčního trhu.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.