EUR 25.230

USD 23.714

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.230

USD 23.714

16. 06. 2023

0 komentářů

První ročník soutěže Zelená obec roku má své vítěze

 

Ve čtvrtek 15. června byly v radlickém ČSOB Kampusu slavnostně oceněny vítězné obce prvního ročníku soutěže Zelená obec roku. Do soutěže se mohla přihlásit jakákoliv obec z České republiky, která se angažuje v environmentální oblasti, udržitelném fungování a má odpovědný postoj k životnímu prostředí. Na prvním místě v kategorii do 1 000 obyvatel se umístila obec Hostětín, v kategorii nad 1 000 obyvatel město Slavičín a vítězem speciální kategorie Sociální počin roku se stala obec Záměl. Vítězové si rozdělili výhry v celkové výši 1,3 milionu korun, a navíc získali poukaz na poradenskou konzultaci od ČSOB Advisory nebo EU Centra. Kompletní výsledky jsou dostupné na webové stránce www.zelenaobecroku.cz.

Loading 

V ČSOB dlouhodobě bereme potřebu vnímání zelených otázek, dopadů na klima a na společnost jako extrémně důležité, a proto jsme se rozhodli uspořádat tuto soutěž. Jsem rád, že byly oceněny obce, které umí pracovat a fungovat způsobem, který dbá na ochranu životního prostředí. Zároveň vítězné obce vytváří velice příjemné prostředí nejenom pro své obyvatele ale i pro firmy, které zde působí a také pro samotný život v obcích,“ říká Ján Lučan, člen představenstva ČSOB zodpovědný za Vztahové bankovnictví. „Očekáváme, že soutěž podpoří vznik nových šetrnějších projektů v sektoru municipalit, ukáže možnosti financování a získávání zdrojů a inspiruje další obce k realizaci vlastních řešení,“ uzavírá Ján Lučan.

„Jsme rádi, že o první ročník soutěže Zelená obec roku je zájem. Přihlášku podaly obce z různých koutů České republiky. Velká část z nich v něčem opravdu vyniká, výběr mezi nimi tedy nebyl pro porotce lehký. V soutěži chceme pokračovat i v dalších letech, obce tak budou mít další příležitost získat ocenění. V nejbližší době o vítězích vyjdou v Hospodářských novinách reportáže, které pomohou inspirovat další města a vesnice. Čtenářům ještě více přiblíží úspěšné obecní projekty z oblasti ochrany životního prostředí, obnovitelné energie a udržitelnosti,“ uvedl Jaroslav Mašek, šéfredaktor Hospodářských novin.

Kompletní přehled vítězů soutěže Zelená obec roku:

  Obec do 1 000 obyvatel Obec nad 1 000 obyvatel Sociální počin roku
1. místo Hostětín Slavičín Záměl
2. místo Krásná Litomyšl
3. místo Záměl Chrudim  

Informace o soutěži:

Cílem soutěže bylo vybrat obce, které mají v oblasti udržitelného fungování dlouhodobou vizi, snižují uhlíkovou stopu, zmírňují dopad na změnu klimatu, investují do ochrany životního prostředí, přináší inovační hodnotu, podporují biodiverzitu a aktivně zapojují občany. Přihlášené obce hodnotila odborná porota složená z expertů na životní prostředí, osobností a zástupců firem a obcí. V porotě zasedl například ministr životního prostředí Petr Hladík, ekolog Martin Bursík nebo architektka Eva Jiřičná. Přihlašování do soutěže probíhalo v termínu od 22. března do 9. května přes jednoduchý formulář na webových stránkách www.zelenaobecroku.cz, kde byly k dispozici i detailní informace k samotné soutěži.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *