EUR 25.275

USD 23.761

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.275

USD 23.761

01. 04. 2008

0 komentářů

Subjekty:
Raiffeisenbank

Raiffeisenbank a eBanka loni zdvojnásobily zisk a vydělaly miliardu korun

 


 

Raiffeisenbank i eBanka v loňském roce vykázala rekordní výsledek. Celkový zisk obou bank přesáhl jednu miliardu korun a dosáhl 1,011 miliardy Kč. V roce 2006 přitom zisk Raiffeisenbank dosáhl 562 milionů korun, eBanka skončila ve ztrátě 93 milionů korun. „Je to další milník v historii obou bank. Miliarda zisku je pro nás o to cennější, že jsme tohoto výsledku dosáhli v náročném procesu integrace obou bank,“ uvedl generální ředitel Raiffeisenbank Lubor Žalman. Společná aktiva obou bank přesáhla 143 miliard korun.

Čistý zisk Raiffeisenbank dosáhl 780 milionů a meziročně vzrostl o 39 procent. Celková aktiva se zvýšila o 30 procent na 116,7 miliardy. „Daří se nám rychle růst ve všech klíčových segmentech, k již tradičnímu růstu v úvěrové oblasti se loni přidal i významný nárůst u vkladových, spořicích a investičních produktů,“ dodal Lubor Žalman. Poskytnuté úvěry Raiffeisenbank vzrostly o 43% na 97 miliard Kč, růst vkladů dosáhl 29% na 72 miliard Kč.

Nejlepší rok ve své historii zaznamenala i eBanka. Její čistý zisk dosáhl 231 milionů korun. Celková aktiva vzrostla o 24 procent na 26,7 miliardy Kč.“Loňské výsledky jsou pro nás jasným důkazem, že klienti dosavadní průběh integrace obou bank hodnotí kladně. Počet nově příchozích klientů i jejich spokojenost dále roste, naopak výrazně poklesl počet zákazníků opouštějících banku,“ dodal generální ředitel eBanky Martin Kolouch. Vklady klientů v eBance loni především kvůli eKontu vzrostly o čtvrtinu.

K dynamickému růstu obou bank přispívá zavádění nových produktů společných pro obě banky. Velký zájem mezi klienty je především o nový účet eKonto, ke kterému si klienti volí služby dle svých potřeb, účet lze navíc získat při splnění daných podmínek zcela zdarma. Klienty láká i zajímavé úročení, na spořicím účtu mohou získat roční výnos až 3,5%.  „Nyní otevíráme zhruba tisíc nových eKont týdně, další eKonta vznikají přechodem klientů ze stávajících programů jedné či druhé banky,“ dodal Martin Kolouch. Kromě eKonta loni výrazně vzrostl
i zájem o investiční produkty, především investice do podílových fondů a prémiových vkladů.

Mezi úvěry poskytovanými fyzickým osobám je již tradičně největší zájem o hypotéky, kde banka poskytla nové úvěry za více než 21 miliard korun a zdvojnásobila tak loňský prodej. Důvodem je především neustálé rozšiřování produktové nabídky a zavádění nových produktů. Roste i zájem o spotřebitelské úvěry, kde banka představila mj. nový úvěr na konsolidaci půjček či účelovou půjčku na bydlení, vzdělání a zdravotní péči.

REKLAMA

Prudce roste rovněž zájem o úvěry pro malé a střední firmy, kde banka více zpřístupnila půjčky do tří milionů korun. V oblasti velkých klientů Raiffeisenbank dále zesílila svou pozici jedné z nejsilnějších bank v oblasti financování výstavby realitních projektů, rovněž obchodní aktivity u podnikových klientů rostou silným tempem.

Kromě rekordních výsledků obě banky v loňském roce výrazně pokročily ve vzájemné integraci. Banky se vnitřně sjednotily a první změny mohli vidět i klienti, když došlo k postupnému propojení poboček a vytvoření nových produktů společných pro obě banky, např. eKonta. V letošním roce bude fúze formálně zakončena. „Spojená banka bude vystupovat pod názvem Raiffeisenbank. Na počátku července dojde k zániku názvu eBanka a změně interiérů i exteriérů všech poboček, klienty budeme o všech změnách detailně včas informovat,“ dodal Martin Kolouch. Nástupcem loga a názvu eBanky bude eKonto

Raiffeisenbank a eBanka nyní obsluhují klienty na 103 pobočkách. „I nadále budeme dále pokračovat v rozšiřování pobočkové sítě, v nejbližších 2-3 letech chceme obsluhovat klienty na zhruba 130 obchodních místech. Nové pobočky budeme otevírat především v Praze a městech nad 50 tisíc obyvatel,“ uzavřel Lubor Žalman.

Tomáš Kofroň
Raiffeisenbank a.s.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.