EUR 25.255

USD 23.195

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.255

USD 23.195

01. 09. 2008

0 komentářů

Raiffeisenbank je první bankou, která klientům platí za vedení účtu

 


 

Raiffeisenbank bude od počátku září uživatelům eKonta splňujícím věrnostní podmínky platit za vedení účtu. „Klienti eKonta již nyní  mají možnost  neplatit za vedení účtu ani za další služby. Chtěli jsme jít ještě dále a stali jsme se tak první bankou, která naopak za vedení účtu platí klientům. Každému majiteli eKonta, který splní podmínky věrnostních výhod Extra nebo Prémium, připíšeme každý měsíc na účet 10 korun,“ uvedl člen představenstva zodpovědný za retail Mário Drosc.

Nárok na připsání částky získají všichni klienti splňující věrnostní podmínky Extra nebo Prémium. „Jsme si samozřejmě vědomi, že se jedná spíše o symbolickou částku podtrhující naše vstřícné kroky. V průběhu několika týdnů tak klientům umožníme, aby jim banka tuto částku nepřipisovala na účet, ale darovala ji na vybraný charitativní projekt. I kdyby tuto možnost využila jen část klientů, dosáhne výsledná částka zaslaná klienty prostřednictvím banky na charitu několika milionů korun ročně,“ dodal Mário Drosc.

eKonto banka představila na podzim loňského roku a díky věrnostním slevám se účet zařadil mezi nejlevnější na českém trhu. Účet je založen na internetovém bankovnictví bývalé eBanky, které je podle výsledků celé řady anket považováno za nejkvalitnější na českém trhu. „Kombinace vysoké kvality služeb, špičkového zabezpečení účtu, vysokého úroku na spořicím účtu a  nízké ceny způsobila výrazný nárůst zájmu o běžné účty Raiffeisenbank,“ řekl Mário Drosc.

Do této chvíle banka otevřela více než 60 tisíc účtů eKonto. Prodej nových účtů Raiffeisenbank se meziročně zvýšil o 15 procent.

Pro eKonto Extra jsou zapotřebí příchozí měsíční platby ve výši 20 tisíc korun nebo 15 tisíc korun spojených s investicemi nebo úvěry od banky. Pro eKonto Prémium je výše měsíčních příchozích plateb stanovena na 25 tisíc korun, variantou je i získání minimálně dvoumilionové hypotéky
od banky nebo spoření a investice přes 500 tisíc korun.

REKLAMA

Při splnění podmínek eKonta Prémium klient získá zdarma vedení účtu včetně tří podúčtů v jiných měnách, spořicí účet s úrokem až 3,5%, přímé bankovnictví, dvě platební karty, vedení kontokorentu, příchozí platby a dva výběry z bankomatu. „Z běžných služeb tak klient platí prakticky jen za odchozí platby, kde jsme navíc na počátku roku snížili cenu na 2,90 Kč za jakoukoli platbu,“ vysvětlil Mário Drosc.

Raiffeisenbank v letošním roce snížila či zrušila celou řadu dalších poplatků. V oblasti běžných účtů mj. snížila poplatek za odchozí platby a klientům bývalé eBanky zavedla zvýhodněné europlatby.
U hypoték banka na počátku roku zrušila poplatek za poskytnutí hypotéky, čímž klienti mohou ušetřit až 30 tisíc korun. U spotřebitelských úvěrů již není účtován poplatek za poskytnutí úvěru, u úvěrů poskytnutých od počátku září banka nezpoplatňuje ani předčasné splacení úvěru. „Ještě na podzim představíme i novinky pro podnikatele,“ uzavřel Mário Drosc.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.