EUR 25.425

USD 23.531

REPO sazba ČNB 6.25 %

Inflace 2.3 %

EUR 25.425

USD 23.531

22. 03. 2010

0 komentářů

Subjekty:

„Realitu“ vašeho bydlení si zažijete s revoluční 3D VIZERRA PRO

 


 

Prohlédnout si svůj budoucí byt, naplánovat si v něm rozmístění příček, vyměřit kuchyni či umístit pohovku, ale také podívat se jaký je reálný výhled z okna, projít se po skutečném okolí bytu či domu, ověřit si dostupnost dopravní obslužnosti nebo občanskou vybavenost dané lokality, a to vše ještě před tím, než bude vybraná nemovitost postavena, a navíc z pohodlí domova – tak by se daly shrnout základní možnosti unikátního 3D produktu VIZERRA PRO, jehož hlavním distributorem pro Českou a Slovenskou republiku se stala společnost MEXX Reality, která se řadí k lídrům na českém realitním trhu.

Technologie VIZERRA PRO je postavena na principu „serious games“ s absolutní přesností reálných dat, a tak umožňuje zájemci o plánovanou nemovitost nejen si prohlédnout přilehlé okolí budovy, ale i naplánovat konkrétní úpravy projektu sobě na míru. Uživatel tak již není pouze divák, ale vstupuje do programu jako do reálného prostředí, ve kterém se pohybuje stejně, jako by sám budovu a její okolí procházel ve skutečnosti. „Produkt je určen hlavně developerům, kteří si v systému nechají zpracovat chystaný projekt například bytového domu a svým zákazníkům pak pošlou aplikaci, ve které si klient definuje specifické úpravy. Produkt je natolik variabilní, že uživatelům umožňuje rozvrhnout i rozmístit nábytek, prohlédnout si okolí za denního světla či nočního osvětlení, měnit roční období nebo zjistit, jaký bude výhled z okna budoucího bytu. Podle rozsahu zpracování je také možné projít si okolí, kde uživatele budou míjet kolemjdoucí a projíždějící auta, a podívat se, v jaké vzdálenosti je třeba škola, autobusová zastávka a obchody,“ popisuje možnosti programu Josef Šinágl, generální ředitel společnosti MEXX Reality, a dodává, že ve střední a východní Evropě se jedná o naprostou novinku. „V současné době 3D vizualizace developerských projektů, do kterých může zákazník vstupovat, vytvářejí pouze tři společnosti, a to z USA, Ruska a Číny. VIZERRA PRO je však díky své variabilitě a rozsahu na špičce těchto produktů.“           

Autorem produktu je česká společnost 3DreamTeam, která se mimo jiné stala vítězem soutěže na vytvoření virtuální reality v 3D modelu „Olympiáda Soči 2014“ pro společnost AHO Organizační výbor.

Na seznamu projektů společnosti je také zpracování historických památek UNESCO a dalších zajímavých míst, jako je Machu Picchu, Angkor Wat, Staroměstské náměstí a další. Na tvorbě produktu VIZERRA PRO 3D modelu Staroměstského náměstí spolupracovala se studenty ČVUT a Technické univerzity v Liberci.

Program, do kterého je zpracován konkrétní developerský projekt, je možné spustit na standardně vybaveném počítači opatřeném běžným operačním systémem. Podmínkou pro kvalitní fungování je pouze grafická karta dostatečná pro přehrávání animací.     

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.6 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%
Historie vývojeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.