Středa 18. října. Svátek má Lukáš.

„Realitu“ vašeho bydlení si zažijete s revoluční 3D VIZERRA PRO

22.03.2010 03:03 Tisková zpráva: MEXX Reality

Prohlédnout si svůj budoucí byt, naplánovat si v něm rozmístění příček, vyměřit kuchyni či umístit pohovku, ale také podívat se jaký je reálný výhled z okna, projít se po skutečném okolí bytu či domu, ověřit si dostupnost dopravní obslužnosti nebo občanskou vybavenost dané lokality, a to vše ještě před tím, než bude vybraná nemovitost postavena, a navíc z pohodlí domova – tak by se daly shrnout základní možnosti unikátního 3D produktu VIZERRA PRO, jehož hlavním distributorem pro Českou a Slovenskou republiku se stala společnost MEXX Reality, která se řadí k lídrům na českém realitním trhu.

Technologie VIZERRA PRO je postavena na principu „serious games“ s absolutní přesností reálných dat, a tak umožňuje zájemci o plánovanou nemovitost nejen si prohlédnout přilehlé okolí budovy, ale i naplánovat konkrétní úpravy projektu sobě na míru. Uživatel tak již není pouze divák, ale vstupuje do programu jako do reálného prostředí, ve kterém se pohybuje stejně, jako by sám budovu a její okolí procházel ve skutečnosti. „Produkt je určen hlavně developerům, kteří si v systému nechají zpracovat chystaný projekt například bytového domu a svým zákazníkům pak pošlou aplikaci, ve které si klient definuje specifické úpravy. Produkt je natolik variabilní, že uživatelům umožňuje rozvrhnout i rozmístit nábytek, prohlédnout si okolí za denního světla či nočního osvětlení, měnit roční období nebo zjistit, jaký bude výhled z okna budoucího bytu. Podle rozsahu zpracování je také možné projít si okolí, kde uživatele budou míjet kolemjdoucí a projíždějící auta, a podívat se, v jaké vzdálenosti je třeba škola, autobusová zastávka a obchody,“ popisuje možnosti programu Josef Šinágl, generální ředitel společnosti MEXX Reality, a dodává, že ve střední a východní Evropě se jedná o naprostou novinku. „V současné době 3D vizualizace developerských projektů, do kterých může zákazník vstupovat, vytvářejí pouze tři společnosti, a to z USA, Ruska a Číny. VIZERRA PRO je však díky své variabilitě a rozsahu na špičce těchto produktů.“           

Autorem produktu je česká společnost 3DreamTeam, která se mimo jiné stala vítězem soutěže na vytvoření virtuální reality v 3D modelu „Olympiáda Soči 2014“ pro společnost AHO Organizační výbor.

Na seznamu projektů společnosti je také zpracování historických památek UNESCO a dalších zajímavých míst, jako je Machu Picchu, Angkor Wat, Staroměstské náměstí a další. Na tvorbě produktu VIZERRA PRO 3D modelu Staroměstského náměstí spolupracovala se studenty ČVUT a Technické univerzity v Liberci.

Program, do kterého je zpracován konkrétní developerský projekt, je možné spustit na standardně vybaveném počítači opatřeném běžným operačním systémem. Podmínkou pro kvalitní fungování je pouze grafická karta dostatečná pro přehrávání animací.