EUR 24.730

USD 22.807

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.730

USD 22.807

09. 02. 2010

0 komentářů

Rezidence kampa přináší unikátní koncept bydlení na český trh

 


 

„Vzhledem k  nedostatku takto atraktivních lokalit v centru Prahy je Rezidence Kampa naprosto originálním projektem, jenž není porovnatelný se současnou nabídkou na rezidenčním trhu,“ uvedl Martin Kodeš, obchodní ředitel J&T Real Estate a dodal: „Poloha Rezidence Kampa na břehu Vltavy, v těsné blízkosti parku Kampa, Karlova mostu a spolu s uchováním historických prvků budovy je výjimečná i v porovnání s jinými středoevropskými metropolemi.“

Charakteristika projektu

Po celkové rekonstrukci Rezidence Kampa poskytne svým obyvatelům 25 bytových jednotek, které se svým technickým řešením stanou zcela novým nadstandardem na rezidenčním trhu. Šestipatrový činžovní dům nabízí bytové jednotky od běžných 1+kk až po 3+kk, kde se rozloha jednotlivých bytů pohybuje v rozmezí 30 m2 – 120 m2. Průměrná cena za m2 je 200 000 Kč. Celková investice do projektu činí 330 mil. Kč. Rekonstrukce projektu byla zahájena v lednu 2010 a bude trvat jeden a půl roku. Generálním dodavatelem projektu je společnost Hochtief CZ a.s. Prodej projektu je velmi úspěšný, v současné době je již přes 50% bytů závazně rezervovaných. Hlavní zájem mají především čeští a slovenští klienti.

Společné prostory projektu představuje privátní zahrada ve vnitrobloku objektu. Rezidence Kampa svým budoucím obyvatelům zajistí 13 parkovacích míst v automatickém, uživatelsky přátelském systému.

Rekonstrukce objektu bude prováděna s citlivým přístupem vzhledem k jeho mimořádné historické hodnotě. Kupříkladu historická fasáda, štuková výzdoba a celkový ráz objektu zůstanou zachovány tak, aby splňovaly nároky kladené na ochranu památek. Tento základní předpoklad nijak neovlivní atmosféru nadstandardního bydlení odpovídající požadavkům moderního stylu života. Projekt byl připraven ve spolupráci s architektonickým ateliérem Loxia a.s.

Interiérové a technické vybavení

Systém centrálního vytápění a chlazení svou sofistikovanou strukturou bude patřit k nejvyspělejším svého druhu. Individuální regulace pro každou bytovou jednotku se stane samozřejmostí. Firmy Globo a Hansgrohe se postarají o vybavení koupelen a toalet. Interiér doplní parketové podlahy a repliky historických dveří a špaletových oken. Kamerový systém bude monitorovat celý komplex dvacet čtyři hodin denně. Vysokorychlostní datové připojení poskytne nejvyšší možný komfort při použití internetu, satelitních a kabelových televizí. Vedle uvedeného vybavení Rezidence Kampa nabízí svým budoucím obyvatelům možnost dotvořit si interiér bytů podle vlastních představ a požadavků. Pro klienty je rovněž připravena služba realizace celého interiéru na klíč. 

REKLAMA

„Projekt Rezidence Kampa prošel velice náročnou přípravou, ale nakonec se nám podařilo úspěšně projít všemi schvalovacími řízeními, včetně půl roku prováděného archeologického průzkumu dané lokality. Stavební povolení jsme obdrželi v druhé polovině roku 2009,“ vysvětlil  Michal Brýdl, manažer projektu Rezidence Kampa a doplnil:  „ Díky rychlému vývoji v sektoru stavebnictví jsme mohli vybrat materiály a technologické postupy, které odpovídají nejvyšším současným standardům. Přestože Rezidence Kampa bude vybavena moderními technologiemi jako vyspělým systémem vytápění a chlazení nebo automatickým parkovacím systémem, jeho historická fasáda a jedinečná atmosféra zůstane zachována.“

Lokalita

Historie Rezidence Kampa spadá do  druhé poloviny 19. století, kdy v celém hlavním městě docházelo k rozsáhlým změnám a přestavbám v kontextu probíhající průmyslové revoluce. V roce 1892 zde byl vystavěn nový činžovní dům podle projektu architektonické a stavební firmy Jechenthal & Hněvkovský jako součást celistvého bloku budov. V současné době se Rezidence Kampa chystá na svou další éru, vstup do 21. století.

Malá Strana je svou polohou ojedinělé místo. Sousedící park Kampa a vrch Petřín svými vzrostlými stromy nabízejí velice přívětivé zóny k relaxaci a odpočinku. V docházkové vzdálenosti od Rezidence Kampa se nalézají rovněž všechny turisticky atraktivní lokality a historická část Prahy. Dostupností občanské vybavenosti se objekt řadí mezi absolutní špičku na území hlavního města. V těsné blízkosti se nachází nepřeberné množství malých obchodů a služeb, jejichž nabídka je excelentní. Kromě toho, moderní nákupní centrum Nový Smíchov je vzdáleno jen několik minut jízdy autem či tramvají, jejíž zastávka je v těsné blízkosti Rezidence Kampa, a jež slouží jako výchozí bod pro další navazující městskou dopravu. Stanice metra Anděl, Národní třída a Malostranská, spolu s hustou tramvajovou sítí pokrývající centrum města, tvoří pevný základ výborné dosažitelnosti městské hromadné dopravy.

Rezidenční trh s luxusním bydlením

Rezidenční trh v tomto specifickém segmentu je v Praze cenově srovnatelný s dalšími hlavními městy ve střední Evropě. Cena za metr čtvereční se pohybuje v rozmezí 5 500 až 7 500 Euro, nicméně stále přetrvávají rozdíly v kvalitě a velikosti. Praha se, ve srovnání zeměmi tzv. Visegrádské čtyřky, řadí na přední místo a úroveň tohoto typu bydlení se stále zvyšuje. V porovnání s metropolemi v západní Evropě se hranice tohoto segmentu pohybuje od 7 500 Euro za metr čtvereční.

  Dříve dominovali českému trhu s luxusními nemovitostmi zahraniční kupci, kteří oceňovali vysoký nadstandard a akceptovali vysoké ceny. Zhruba od roku 2006 a 2007 se o tento typ bydlení stále více zajímají Češi a Slováci, kteří tímto způsobem zhodnocují své finance. S příchodem ekonomické krize na českém trhu došlo k citelnému poklesu zahraničních kupujících a zvýšení počtu tuzemských zájemců. V případě Rezidence Kampa tvoří čeští a slovenští kupci většinu zájemců. Poptávka po bytech v Rezidenci Kampa nás v kontextu dnešní situace na rezidenčním trhu příjemně překvapila a potvrdila kvalitu tohoto projektu,“ doplnila Iva Nováková, vedouc í oddělení rezidenčních nemovitostí, King Sturge. 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.