EUR 25.655

USD 22.059

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.655

USD 22.059

21. 01. 2021

Rok Refinansa: online platforma Skupiny MONETA refinancovala hypotéky za téměř 2 miliardy korun

 

Možnost sjednat si refinancování hypotéky z pohodlí domova za pomoci bezplatného online ocenění nemovitostí a automatického vygenerování úvěrových smluv znamenala před rokem průlomový milník v digitalizaci tuzemských bankovních služeb. Podíl služby Refinanso na celkovém refinancování hypoték ve Skupině MONETA nyní činí 25 %. Aktuální úroková sazba činí 1,49 % p.a., RPSN 2,27 %. 


Miroslav K. a Veronika M. z Líbeznic byli vůbec prvními klienty v České republice, kteří si právě před rokem sjednali refinancování hypotéky plně online. Využili inovativní službu Refinanso.cz. „Hledal jsem možnosti refinancovaní hypotéky a na Refinanso mě zaujala příznivá úroková sazba i možnost sjednat hypotéku online bez nutnosti chodit na pobočku banky. Vše jsme řešili online z domova v čase, který nám vyhovoval. Zajímavý byl i způsob ověření identity pomocí úsměvu,“ zaznamenal tehdy svou zkušenost se službou Refinanso Miroslav K.
Od té doby banka sjednala prostřednictvím služby Refinanso.cz dalších 828 hypoték za účelem refinancování v objemu 1,95 miliardy korun. „Klienti, kteří využili online proces sjednání, v průměru získali úrok 1,69 % p.a. s průměrnou výší hypotéky 2,28 milionu Kč, přičemž nejčastější je 7letá fixace,“ říká Matěj Novák, senior manažer hypoték a externí distribuce MONETA Money Bank.
Pokročilé digitální nástroje se ruku v ruce s minimalizací personálních nákladů následně promítají do nízké úrokové sazby. „Vše začíná v online kalkulačce, kde si klienti nastaví parametry své refinancované hypotéky. Předschválení úvěru pak nezabere déle než 2 minuty a zajistí garanci sazby na 30 dnů. Pokud banka úvěr předschválí, postoupí k ocenění nemovitosti, které často probíhá pouze online. Potom zbývá nahrát základní dokumenty jako úvěrovou smlouvu a výpis z účtu k finálnímu schválení. Totožnost se také ověřuje z pohodlí domova pomocí aplikace Smart Banka v mobilním telefonu,“ vysvětluje Matěj Novák s tím, že celý proces až k vygenerování návrhu smlouvy lze projí za 15 minut. Pokud klient potřebuje více času, může se k rozpracované žádosti kdykoliv vrátit pomocí odkazu, který má v e-mailu. V případě potřeby jsou k dispozici také specialisté na telefonu a smlouvu lze podepsat i na jakékoliv pobočce banky.
V oblasti hypoték MONETA svůj digitální servis neustále zlepšuje. Předschválení nových hypotečních úvěrů na několik kliknutí v prostředí online kalkulačky je možné od loňského listopadu. „Na projektu Refinansa jsme začali pracovat ještě před pandemií, tedy v době, kdy bylo ke strategii digitalizace hypotečního procesu mnoho lidí skeptických. Objemy online refinancovaných hypoték, které jsme za loňský rok dokázali sjednat, nám ale daly za pravdu: i díky těmto výsledkům předpokládáme, že do konce letošního roku budeme schopni digitálně refinancovat hypotéky v objemu 5 miliard korun. Naším dalším cílem je umožnit plné online sjednání i nových hypoték a nabídnout našim klientům naprosto jednoduchý proces, který zvládne během několika minut opravdu každý, prohlásil v této souvislosti předseda představenstva MONETA Money Bank Tomáš Spurný.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články

Refinancování hypotéky online. „Nabízíme něco úplně jiného než současný trh,“ říká zakladatel startupu Refinanso

Se startupy se v poslední době roztrhl pytel. Není tedy nic zvláštního, když se začínající firmy snaží rozhýbat i hypoteční trh. Nový start-up Refinanso.cz nabízí kompletní refinancování hypotéky online a ještě slibuje velmi výhodnou sazbu. Otázkou je, kolik klientů získá a jak se firmě povede. Na to, co vlastně nový startup nabízí jsme se zeptali Matěje […]

Text: Monika Lukešová

23. 04. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.