EUR 25.290

USD 23.125

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.290

USD 23.125

21. 07. 2009

0 komentářů

Rostoucí zájem o bydlení v novostavbách odstartoval projekt iDeveloper.cz

 


 

Nový server iDeveloper.cz byl spuštěn minulý týden na adrese www.ideveloper.cz. Svůj provoz startuje s více než stovkou bytových projektů a další přibudou v nejbližší době. iDeveloper.cz má velký potenciál, protože na trhu není žádný úspěšný projekt tohoto typu. „Projekt specializovaný na novou bytovou výstavbu staví na velkém zájmu o nové bydlení na realitním tržišti bezrealitky.cz. Server iDeveloper.cz poskytne tomuto segmentu nemovitostí prostor pro komplexnější prezentaci, což je přínosné pro developery i kupující,“ vysvětluje Jakub Havrlant, majitel společnosti Pricetown, s.r.o.

O bydlení v novostavbách se zajímají hlavně mladé rodiny, což je pro developery zajímavá cílová skupina. „ Na rozdíl od minulých let, kdy se prodalo téměř cokoli, kupující dnes kladou důraz na kvalitu bydlení. Atraktivní bytové projekty mohou mít po odeznění krize velký potenciál také pro investory. Naopak nekvalitní novostavby budou hůře prodejné a jejich ceny půjdou dolů,“ doplňuje Jakub Havrlant.

Některé novostavby mohou být dobrou investicí

Dobře se prodávají kvalitní, ale nepředražené projekty. Zajímavý je například projekt Dolní Břežany, který je řešen velmi komplexně – každý byt má balkon nebo terasu, developer zde buduje park, v místě je škola, školka, obchody i služby a lokalita je z Prahy dobře dostupná.

Kupující dnes vyžadují atraktivní lokalitu s dobrou občanskou vybaveností a dostupností do centra města – to platí hlavně pro bytové domy v okolí Prahy, Brna a dalších velkých měst. „ Prosazují se zejména lokality v dosahu příměstské železniční dopravy, jako je Praha 13 a 22 nebo okolí Brna. Také se změnila definice standardu vybavení nemovitosti: p ožadovaným vybavením bytů je dnes balkon, sklep, úložné prostory, jako šatna či komora, nebo parkovací stání. Za to vše se v minulosti muselo platit navíc jako nadstandard, což dnešní kupci již rozhodně nechtějí,“ tvrdí Jakub Havrlant.

Dalším důvodem předpokládaného růstu cen bytů v kvalitních novostavbách je ekonomická krize.  Developeři nyní doprodávají hotové projekty, ale pozastavili výstavbu nových. Podle Českého statistického úřadu poklesla v prvním čtvrtletí letošního roku výstavba bytů v bytových domech o téměř 31 procent. „ Developeři, se kterými spolupracujeme, odhadují propad výstavby na desítky procent. Zájemci o bydlení v novém tak brzy nebudou mít z čeho vybírat a poptávka opět může brzy začít převyšovat nabídku, což ceny bytů vyžene vzhůru,“ dodává Jakub Havrlant.

REKLAMA


Uživatelé ocení unikátní videoprezentaci bytových projektů

Špatně prezentované a marketingově nepodložené projekty nemají dobré vyhlídky. To se letos projevuje ve značném propadu poptávky po již hotových a přitom kvalitních projektech. „ Kup c e musí projekt ihned zaujmout a musí se s ním z totožnit . Na to mnoho developerů stále zapomíná ,“ upozorňuje Havrlant.   iDeveloper.cz proto klade důraz na kvalitní a detailní prezentaci jednotlivých bytových projektů. „Vycházíme z ověřených požadavků uživatelů, ale i developerů. Právě videoprezentace patří v současnosti mezi nejoblíbenější a nejzajímavější způsoby, jak novostavbu v rámci internetových stránek potenciálním kupcům představit,“ říká Jakub Havrlant.   Kromě několikaminutových videí si návštěvníci iDeveloper.cz mohou bytový dům prohlédnout ve fotografické slideshow, 3D modelu nebo bydlení hledat podle oblíbené lokality pomocí Google map. 

Tento způsob prezentace je atraktivní také pro developery. „Developerům, kteří využijí možnost i multimediálních prezentací, jako je video a 3D model,nebo sami přijdou s nějakým zajímavým způsobem prezenace , nabídneme výhodnější podmínky a větší zviditelnění na iDeveloper.cz,“ uvádí Jakub Havrlant. Na podzim chystá společnost Pricetown na serveru iDeveloper.cz spuštění další chnovinek.

Za projektem iDeveloper.cz stojí silný investor

Za společností Pricetown, s.r.o., která provozuje servery bezrealitky.cz a iDeveloper.cz, stojí silný investor a strategický partner. Do společnosti nedávno vstoupila polská investiční skupina Allegro Group, která ve firmě získala 50% podíl. Allegro v České republice už šestým rokem úspěšně provozuje například aukční portál Aukro.cz, který má dnes přes milion uživatelů.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.